احتمال عرضه اپل واچ سری ۱۰ با چند ویژگی جدید

احتمال عرضه اپل واچ سری ۱۰ با چند ویژگی جدید

صاحب‌نظران می‌گویند که اپل واچ سری ۱۰ ممکن است صفحه‌نمایشی به اندازۀ مدل اولترا داشته باشد و در بخش حسگرها نیز تغییراتی را شاهد باشیم.

به گزارش تک‌ناک، این می‌تواند خبر خوبی برای دارندگان اپل واچ باشد، که به صفحه‌نمایش بزرگ اپل واچ اولترا غبطه می‌خورند. اپل واچ سری ۱۰ ممکن است همان صفحه‌نمایش ۴۹ میلی‌متری ساعت مخصوص فعالیت‌های خارج از منزل را دریافت کند.

این خبر بر اساس گزارش مارک گورمن در خبرنامۀ Power On برای بلومبرگ است و می‌گوید که این ساعت علاوه بر صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، امکان دارد بدنه‌ای نازک‌تر و تراشۀ جدیدی داشته باشد که «می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت‌های هوش مصنوعی در آینده شود».

شایعۀ صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، تأییدی بر تصویری سه‌بُعدی که ماه گذشته منتشر شد به نظر می‌رسد. آن تصویر، اپل واچ سری ۱۰ را با صفحه‌نمایشی دو اینچی نشان می‌داد. گورمن می‌گوید که این ساعت از لحاظ طراحی تغییر عمدۀ دیگری نخواهد داشت. اگر این موضوع به معنای نبود امکان اتصال بندهای مغناطیسی یا موارد مشابه باشد، من این بخش از شایعه را در ردۀ «خوب» قرار می‌دهم. مثل خیلی‌های دیگر، من طی سال‌ها بندهای زیادی برای اپل واچ جمع کرده‌ام و دوست دارم در صورت ارتقای ساعت، بتوانم به استفاده از آنها ادامه دهم.

امّا دربارۀ سنسورهای جدید، به نظر می‌رسد اوضاع مبهم‌تر است، چرا که گورمن می‌گوید که اپل با دو به‌روزرسانی مهم در زمینۀ حسگرهای سلامتی که برنامه‌ریزی کرده بود، در حال دست و پنجه نرم کردن است.

بر اساس گزارش‌ها، این شرکت نتوانسته است قابلیت اطمینان فشارسنج احتمالی خود را به حد قابل قبولی برساند و گورمن می‌نویسد که عدم امکان استفاده از حسگر اکسیژن خون که با ممنوعیت روبه‌رو شده است، تلاش‌های آنها برای افزودن قابلیت تشخیص آپشن خواب را مختل می‌کند.

همچنین، اپل در حال برنامه‌ریزی برای عرضۀ نسخۀ ارزان‌تری از اپل واچ SE است تا قیمت آن را با گلکسی واچ FE سامسونگ که ۱۹۹ دلار قیمت دارد، هم‌تراز کند. به نظر می‌رسد یکی از راه‌هایی که برای انجام این کار در نظر گرفته شده است، استفاده از بدنۀ پلاستیکی سخت می‌باشد. این کار به طور قطع می‌تواند باعث ارزان‌تر شدن و شاید سبک‌تر شدن ساعت شود.

در نهایت، گورمن می‌گوید که این شرکت قصد عرضۀ Watch Ultra 3 را دارد، امّا انتظار تغییرات ظاهری بزرگی نداشته باشید. با وجود این، به نظر می‌رسد این ساعت از تراشۀ جدیدی که اپل واچ سری ۱۰ را هم قدرت می‌بخشد، بهره‌مند خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram