آمازون ربات امنیتی Astro را معرفی کرد

Astro for Business

آمازون پس از ساخت رباتی برای خانه‌ها، ربات دیگری به نام Astro for Business معرفی کرده که مخصوص گشت‌زنی در کسب‌و‌کارهاست.

به‌گزارش‌ تک‌ناک، آمازون ربات Astro for Business را برای مشتریان ایالات متحده آمریکا عرضه کرد. ربات مذکور برای گشت‌زنی در کسب‌وکارها استفاده می‌شود و قیمتش ۲,۳۵۰ دلار است.

این ربات از دوربین پریسکوپ HD با قابلیت دید‌در‌شب بهره می‌برد و نمایش زنده‌ی 24 ساعته و امکان مکالمه دو‌طرفه‌ی را ارائه می‌دهد. همراه با Astro for Business، آمازون سه سرویس اشتراک مختلف را برای کمک به شرکت‌ها برای نظارت بر امکاناتشان در نظر گرفته است.

Wall-E به‌جای ترمیناتور

با پرداخت 99 دلار در ماه، اشتراک گارد امنیتی مجازی (Virtual Security Guard) به Astro for Business اجازه می‌دهد تا پس از شناسایی فردی غریبه و صدای عجیب‌و‌غریب یا هر فعالیت مشکوک دیگر، به عوامل انسانی اطلاع دهد. مشتریان برای دسترسی به گارد امنیتی مجازی باید در Ring Protect Pro و Astro Secure اشتراک داشته باشند و این اشتراک‌ها به‌ترتیب 20 و 60 دلار در ماه هزینه دارند.

Ring Protect Pro به کاربران امکان می‌دهد تا فیلم دستگاه را تا 180 روز ذخیره کنند و با حسگرها و هشدارهای حرکت Ring هم‌گام شوند. Astro Secure نیز به Astro for Business اجازه می‌دهد تا به‌طور مستقل گشت‌زنی و در مسیرهایی حرکت کند که خود کاربران سفارشی‌سازی می‌کنند. همچنین، ربات مذکور می‌تواند هشدارهایی برای کاربر ارسال و به‌طور مستقل به حسگرهای خود مراجعه کند تا ببیند چه اتفاقی می‌افتد.

سال گذشته، آمازون ربات مشابهی را برای خانه‌ها آزمایش کرد. این ربات Astro for Home نام داشت و با قیمت ۱,۶۰۰ دلار فروخته می‌شد. در‌حالی‌که هدف این ربات کمک به ساکنان خانه‌ها بود که مراقب حیوانات خانگی خود باشند و  بررسی کنند که آیا اجاق گاز را روشن گذاشته‌اند یا خیر، Astro for Business برای گشت‌زنی در فضاهای تا 5,000 مترمربع طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.