قانون‌گذار آمریکایی خواستار تسهیل پرداخت مالیات با رمزارز شد

قانون‌گذار آمریکایی خواستار تسهیل پرداخت مالیات با رمزارز شد

یکی از نمایندگان کنگره‌ی فلوریدا در اظهاراتی تازه خواستار آن شده است که دولت فدرال ایالات متحده‌ی آمریکا رمزارز را به‌عنوان یکی از ابزارهای پرداخت مالیات به‌رسمیت بشناسد.

به‌گزارش تک‌ناک، مت گیتس، نماینده‌ی کنگره‌ی فلوریدا، با پیش‌کشیدن بحث کارکردهای واقعی رمزارزها، دوباره نام بیت کوین را بر سر زبان‌ دولت‌مردان انداخته است. گیتس این هفته لایحه‌ای را تقدیم هیئت‌رئيسه‌ی کنگره کرده و در آن پیشنهاد داده است که بیت کوین به‌عنوان روشی قانونی برای پرداخت مالیات بر درآمد فدرال به‌کار گرفته شود. هدف از این لایحه ارتقای بهره‌وری مالیاتی و حفظ جایگاه آمریکا به‌عنوان پیشتاز فناوری در جهان است.

حال این سؤال مطرح می‌شود که «آیا بیت کوین می‌تواند ابزاری مناسب برای پرداخت مالیات باشد؟» مت گیتس، از جمهوری‌خواهان پرآوازه و مدافع سرشناس رمزارزها، بیت کوین را ابزاری کارآمد برای نظام مالیاتی ایالات متحده قلمداد می‌کند. او بر این باور است که ادغام بیت کوین با نظام مالی کشور می‌تواند برگ برنده‌ای برای آمریکا در رقابت با دیگر کشورهای صاحب فناوری باشد.

به‌نقل از بیت‌کوینیست، بااین‌حال، شماری از کارشناسان بر این باورند که پذیرش عجولانه‌ی بیت کوین به‌عنوان ابزار پرداخت ممکن است زیان‌بار باشد. نوسان‌های گاه‌و‌بی‌گاه پادشاه رمزارزها ازجمله دلایلی است که این کارشناسان در اظهارات خود بیان می‌کنند و آن را دلیل محکم برای رد ادعای گیتس می‌دانند.

برای مثال، فرض کنید که امروز مالیات سالانه‌ی خود به‌ارزش ۱۰ هزار دلار را در قالب بیت کوین پرداخت کرده‌اید؛ اما وقتی تراکنش نهایی می‌شود و در حساب اداره‌ی مالیات می‌نشیند، به‌دلیل نوسان‌های بیت کوین، از ارزشش کاسته شود. بنابراین، این نوسان‌ها دست‌کم برای یک طرف معامله چندان مطلوب نخواهد بود و دردسرهای بسیاری از‌نظر محاسبات حسابداری برای مالیات‌پردازان ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram