ChatGPT ممکن است اتحادیه اروپا را ترک کند

به نظر می رسد که  شرکت OpenAI می خواهد ربات هوش مصنوعی ChatGPT را از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خارج کند.

به گزارش تکناک، از آنجایی که اتحادیه اروپا قوانینی وضع می کند تا استفاده از هوش مصنوعی را محدود و تنظیم کند، شرکت پیشرو هوش مصنوعی بر این باور است که شاید نتواند خود با آن تطبیق دهد.

از زمان راه‌اندازی OpenAI و نرم‌افزارهای آن، چت جی پی تی و Dall-E،این شرکت  مورد بررسی بسیاری از بازبینی‌ها و تحلیل‌ها قرار گرفته اند. اپلیکیشن رسمی ChatGPT در iOS عرضه شده است، اما کاربران اتحادیه اروپا ممکن است برای مدت طولانی آن را نداشته باشند.

سام آلتمن، مدیرعامل OpenAI در گفت‌وگو با مجله تایم اعلام کرده است: ما سعی می کنیم تا با مقررات جدید سازگار شویم، اما اگر این مقررات به تصویب برسند، شرکت فعالیت خود را در اتحادیه اروپا متوقف خواهد کرد.

چت جی پی تی و هوش مصنوعی مولد، همیشه افراد بسیاری را به خود جذب کرده‌اند، اما همچنین نگرانی هایی نیز وجود دارند که می تواند مدلی از نسخه‌های نامرتبط و غیر خلاقانه از نوشتار، هنر و سایر آثاری که به صورت سنتی توسط انسان ساخته شده‌اند، ایجاد کند. حالا، اتحادیه اروپا قصد دارد با این قوانین و مقررات جدید تأثیرات آنها را کاهش دهد.

تظاهرکنندگان در 24 مه 2023 در حین بازدید سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI، در خارج از سالن سخنرانی UCL در لندن جمع شدند.

آلتمن از محدودیت‌ها راضی نیست و فکر می‌کند که OpenAI و برنامه‌های آن نمی‌توانند با قوانین سازگار شوند. او در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت: پیش‌نویس فعلی قانون AI Act اتحادیه اروپا، بیش از حد محدودکننده است. همچنین ایالات متحده نیز در حال برنامه‌ریزی برای تدوین قوانین جدید هست، اما احتمالاً به اندازه قوانین اتحادیه‌اروپا سختگیرانه نخواهد بود.

در حوزه هوش مصنوعی، برخی کاربردهایی که کمتر بحث بر انگیزند مانند نرم افزار Petey بر روی ساعت هوشمند اپل وجود دارد، اگرچه برخی افراد علاقه‌ای به ارائه الگوریتم یادگیری با داده‌های شخصی خود ندارند، خود اپل نیز استفاده از هوش مصنوعی مولد را در دفاتر خود ممنوع کرده است، زیرا نگران است که این برنامه‌ها داده‌های شرکت را ذخیره کنند و رقبا بتوانند به اطلاعات شرکت دسترسی پیدا کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.