نسخۀ موبایل کروم ویژگی‌های جدیدی دریافت می‌‌کند

نسخۀ موبایل کروم ویژگی‌های جدیدی دریافت می‌‌کند

گوگل برای بهبود تجربۀ جست‌وجو هنگام استفاده از مرورگر وب، چهار ویژگی جدید را به برنامۀ موبایل کروم در اندروید و iOS اضافه می‌کند.

به گزارش تک‌ناک، برای شروع، گوگل قابلیتی به نام Chrome Actions ایجاد کرده است، که گزینه‌های مرتبط را در نتایج جست‌وجو پر می‌کند تا کارها سریع‌تر انجام شود.

فرض کنید به دنبال رستوران هستید، کروم دکمه‌هایی را برای تماس، دریافت مسیرها و خواندن نظرات آن مکان، نمایش می‌دهد. این ویژگی دنیای کاملی از احتمالات را فراهم می‌کند، چرا که می‌توانید از کلمات محرک مختلف برای انجام کارهای مختلف با استفاده از نوار جست‌وجو استفاده کنید.

گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرد که Actions Chrome اکنون در اندروید در دسترس است و در فصل پاییز برای دستگاه‌های iOS عرضه می‌شود.

همچنین کروم به قابلیت پیشنهادات میانبر مجهز می‌شود، که برای بهبود نتایج جست‌وجو نشانه‌هایی را از آنچه که اغلب برای یافتن یک وب‌سایت خاص تایپ می‌کنید، یاد می‌گیرد. برای مثال: ممکن است برای دسترسی به وب‌سایت متروی محلی خود، کلمۀ «زمان‌بندی» را تایپ کنید، چون این کلمه در توضیحات سایت گنجانده شده است.

این ویژگی می‌خواهد اطمینان حاصل کند که وب‌سایت مترو با تایپ کلمۀ «زمان‌بندی» در نوار آدرس بالاتر در نتایج جست‌وجو نشان داده می‌شود. این ویژگی اکنون هم برای اندروید و هم iOS در دسترس است. برای iOS، زمانی که یک برگۀ جدید را باز می‌کنید، فهرستی از جست‌وجو‌های پرطرفدار را در زیر نوار آدرس نشان می‌دهد.

کروم اکنون برای تبلت‌های اندرویدی و آی‌پد، با یک نوار آدرس به‌روزشده برای استفاده از صفحه‌نمایش بزرگ‌تر ارائه می‌شود. نوار آدرس دارای حالت Material You است و در حال حاضر به عنوان یک پوشش در بالای وب‌سایتی که در آن هستید، مشخص می‌باشد. بنابراین در صورت تمایل می‌توانید به سرعت به وب‌سایت بازگردید.

گوگل همچنین Chrome Discover Feed را برای نمایش کارت‌های ورزشی زنده به‌روزرسانی کرده است. این ویژگی به‌روزرسانی‌های خودکار، بازی‌های در حال انجام را برای تیم‌هایی که به آنها علاقه نشان داده‌اید، یا در گذشته دنبال کرده‌اید، نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram