مدیریت آسان گوشی اندرویدی در ویندوز ۱۱ با مایکروسافت Copilot

مدیریت آسان گوشی اندرویدی در ویندوز ۱۱ با مایکروسافت Copilot

مایکروسافت Copilot در ویندوز ۱۱ به کاربران امکان می‌دهد تا گوشی‌های اندرویدی خود را ازطریق کامپیوتر شخصی مدیریت کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، استفاده‌ی هم‌زمان از تلفن‌همراه درحالی‌که روی کامپیوتر شخصی مشغول کار هستید، می‌تواند آزاردهنده باشد؛ اما چه می‌شود اگر بتوانید مستقیماً از کامپیوتر شخصی ویندوز ۱۱ خود، تلفن‌همراه اندرویدی را مدیریت کنید؟ این همان کاری است که مایکروسافت Copilot برای شما انجام می‌دهد!

Copilot

برای برقراری ارتباط اولیه، لازم است تا تلفن‌همراه اندرویدی خود را با استفاده از اپلیکیشن Phone Link به کامپیوتر شخصی متصل کنید. این اپلیکیشن به‌صورت پیش‌فرض روی سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ نصب شده است. تنها کافی است تا آن را روی تلفن‌همراه اندرویدی خود از‌طریق گوگل‌پلی دانلود و نصب کنید. پس از برقراری اتصال هر دو دستگاه به شبکه‌ی وای‌فای مشترک، فرایند راه‌اندازی با موفقیت به‌اتمام می‌رسد و امکان استفاده از قابلیت‌های نرم‌افزار فراهم می‌شود.

پس از برقراری ارتباط میان دستگاه‌ها، مرورگر وب را روی کامپیوتر شخصی خود باز و به وب‌سایت copilot.microsoft.com مراجعه کنید. در این وب‌سایت، افزونه‌ی تلفن‌همراه را مشاهده خواهید کرد که معمولاً با آیکونی شبیه به منو همبرگری نشان داده می‌شود. برای اتصال Copilot به تلفن‌همراه خود، روی این افزونه کلیک کنید.

Copilot

با اینکه Copilot قابلیت‌های جذابی ارائه می‌دهد، همچنان نرم‌افزاری نوپا به‌شمار می‌رود. به‌همین‌دلیل، ممکن است پاسخ‌گویی کوپایلت به درخواست‌های شما حدود یک دقیقه یا حتی کمی بیشتر طول بکشد. همچنین، قابلیت‌های قابل پشتیبانی Copilot ممکن است به نوع گوشی اندرویدی شما وابسته باشد.

گیزچاینا می‌نویسد در‌صورتی‌که از گوشی‌های سامسونگ و آنر یا اوپو استفاده می‌کنید، قابلیت‌های بیشتری دراختیار شما قرار خواهد گرفت. این گوشی‌ها امکان دسترسی کامل به دستگاه ازطریق Phone Link را فراهم می‌آورند. این یعنی می‌توانید صفحه‌‌نمایش گوشی خود را روی کامپیوتر شخصی مشاهده و حتی مستقیماً برنامه‌ها را باز کنید و با آن‌ها تعامل داشته باشید.

ادغام نرم‌افزار Copilot با Phone Link گام بزرگی در جهت برقراری ارتباط یکپارچه میان گوشی‌ها و کامپیوتر شخصی به‌شمار می‌رود. این راه‌حل امکان مدیریت گوشی‌های اندرویدی را با استفاده از دستورهای صوتی برای کاربران فراهم می‌کند و بدین‌ترتیب، موجب سهولت و تسریع انجام امور می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی، می‌توان انتظار ظهور روش‌های کارآمدتری برای ایجاد یکپارچگی کامل در نحوه‌ی کار با تلفن‌های همراه و رایانه‌های شخصی را داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram