قابلیت جدید واتساپ برای مدیریت گروه های قدیمی 

واتساپ در راستای ایجاد گزینه‌های تازه برای مدیریت گروه ها در حال آزمایش قابلیت جدید Expiring Groups برای مدیریت بهتر گروه هاست.

قابلیت های جدید واتساپ گزینه های تازه ای به کاربران برای مدیریت گروه های خود می دهد و در این راستا این پیام رسان محبوب در حال آزمایش قابلیت جدید Expiring Groups است.

به گزارش تکناک، همانطور که از نام Expiring Groups پیداست، این گزینه جدید واتساپ به کاربر یادآوری می کند که یک گروه را پس از یک دوره  زمانی خاص حذف کند. این قابلیت توسط Mosyle که تنها پلتفرم یکپارچه اپل است، پشتیبانی می شود. Mosyle تنها راه حلی است که به طور کامل پنج برنامه مختلف را بر روی یک پلتفرم یکپارچه اپل اجرا می کند و به کسب و کارها و مدارس اجازه می دهد تا به راحتی و به طور خودکار همه دستگاه های اپل خود را مدیریت و محافظت کنند.

 نحوه عملکرد قابلیت Expiring Groups واتساپ

تصور کنید که باید یک گروه برای یک رویداد خاص در واتساپ تشکیل دهید، مانند برگزاری جشن تولد یا دعوت از دوستان خود برای شام. پس از اتمام این رویداد، این گروه ممکن است دیگر کاربردی نداشته باشد، اما تا زمانی که مالک گروه آن را حذف نکند یا همه اعضا آن را ترک نکنند، این گروه باقی خواهد ماند.

به لطف قابلیت Expiring Groups، کاربری که گروه را ایجاد کرده است می تواند مهلتی برای حذف این گروه تعیین کند. در حال حاضر، نسخه بتا واتساپ برای آیفون، گزینه هایی را برای انقضای گروه ها پس از یک روز، یک هفته یا پس از یک تاریخ  مشخص ارائه می دهد. پس از این تاریخ ، واتساپ از کاربر می خواهد گروه را حذف کند ولی این کار به طور خودکار انجام نمی شود.

همانطور که WABetaInfo اشاره کرده است، این ویژگی در حال حاضر در دست توسعه است و در به روز رسانی آینده این برنامه برای همه منتشر خواهد شد. بنابراین کاربران ممکن است حتی در آخرین نسخه بتا واتساپ، فعلا نتوانند گزینه جدید Expiring Groups را ببینند.

علاوه بر حذف گروه هایی که کاربردی نیستند، واتساپ قابلیت جدیدی را نیز آزمایش کرده است که به کاربران اجازه می‌ دهد مشابه تلگرام و iMessage پیام‌های ارسال شده را ویرایش کنند. در همان زمان، این برنامه متعلق به متا روی یک قابلیت جدید به شکل خبرنامه کار می کند که به سازندگان اجازه می دهد پیام ها را بین تعداد زیادی از کاربران منتشر کنند. این ویژگی مانند کانال های تلگرام کار می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.