فیسبوک با ویدئو عمودی به جنگ تیک‌تاک می‌رود

فیسبوک برای رقابت با تیک‌تاک، پخش‌کننده ویدئو جدید تمام‌صفحه‌ای را رونمایی کرده است که به‌طور پیش‌فرض ویدئوها را به‌صورت عمودی نمایش می‌دهد.

به‌گزارش تک‌ناک، فیسبوک پخش‌کننده ویدئو تمام‌صفحه جدیدی معرفی کرده است که تجربه‌ای یکپارچه و طراحی سازگار با تمام فرمت‌های ویدئوها، از‌جمله ویدئوهای کوتاه ریلز و ویدئوهای طولانی و حتی محتوای زنده را ارائه می‌دهد. این پخش‌کننده ارتقا‌یافته که ابتدا درسترس کاربران ایالات متحده و کانادا قرار می‌گیرد، با هدف بهبود تجربه کاربران در تماشا و به‌اشتراک‌گذاری محتوای ویدئویی طراحی شده است.

این تغییر می‌تواند به‌طور بالقوه بر عوامل مهم مدنظر سازندگان محتوا و تبلیغ‌کنندگان، مانند مدت‌زمان تماشا و تعداد بازدیدها و دسترسی تأثیر بگذارد. با افزایش تعداد کاربرانی که ویدئوها را در پلتفرم فیسبوک تماشا می‌کنند، این شرکت می‌تواند زمان ماندگاری کاربران در وب‌سایت و بازدید و کلیک‌های تبلیغاتی را افزایش دهد.

همچنین این قابلیت به فیسبوک کمک می‌کند تا با سایر پلتفرم‌های محبوب ویدئویی مانند یوتیوب و تیک‌تاک که بر توصیه‌های الگوریتمی تکیه می‌کنند، بهتر رقابت کند؛ زیرا دامنه توصیه‌های احتمالی را برای گنجاندن فرمت‌های ویدئویی بیشتر گسترش می‌دهد.

این توصیه‌های بهبودیافته در خارج از پخش‌کننده ویدئو، در فید فیسبوک و تب ویدئو نمایش داده می‌شود. علاوه‌براین، فیسبوک اعلام کرده است که با‌توجه‌به تقاضا برای ویدئوهای کوتاه، در آینده ویدئوهای ریلز بیشتری را به کاربران نشان خواهد داد.

شبکه اجتماعی مارک زاکبرگ می‌گوید که پخش‌کننده ارتقایافته‌اش کنترل‌های جدیدی مانند حالت تمام‌صفحه برای ویدئوهای افقی و نوار لغزنده‌ای برای پرش به جلو و عقب در ویدئوهای طولانی‌تر را ارائه می‌دهد. به‌علاوه، کاربران می‌توانند برای نمایش گزینه‌های بیشتر مانند توقف و پرش به عقب ۱۰ ثانیه یا جلو بردن ۱۰ ثانیه، روی ویدیو ضربه بزنند.


پخش‌کننده فیسبوک مانند تیک‌تاک، ویدئوها را به‌طور پیش‌فرض به‌صورت عمودی نمایش می‌دهد. بااین‌حال، کاربران می‌توانند با دسترسی به گزینه‌ تمام‌صفحه برای ویدئوهای افقی، آن‌ها را به حالت افقی تغییر دهند. در‌مقابل، تیک‌تاک برای رقابت با یوتیوب و سایر پلتفرم‌ها، ویدئوهای افقی و محتوای طولانی ۳۰ دقیقه‌ای را نیز آزمایش کرده است.

فیسبوک می‌گوید که تصمیمش برای اولویت‌دادن به فرمت ویدئو عمودی که با گوشی‌های هوشمند سازگار است، به‌دلیل تغییر در نحوه‌ کار با ویدئو است. درحال‌حاضر، بخش زیادی از تماشای ویدئوها از‌طریق گوشی‌های موبایل انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.