افزونه جمنای برای آموزش به سرویس گوگل ورک‌اسپیس اضافه شد

کاربران حوزه آموزش حالا می‌توانند افزونه جمنای را برای تعلیم گوگل ورک‌اسپیس تهیه کنند. این افزونه قابلیت‌های بسیاری را دراختیار معلمان قرار می‌دهد.

به‌گزارش تک‌ناک، هوش مصنوعی هرگز نمی‌تواند جایگزین تخصص و دانش یا خلاقیت معلمان شود؛ اما می‌تواند ابزاری مفید برای تقویت و غنی‌سازی تجارب آموزشی باشد. گوگل اعلام کرده است که از اشتیاق فراوان کاربران به هوش مصنوعی مولد خوشحال است؛ اما این فناوری هنوز در مراحل اولیه است.

جمنای به‌عنوان افزونه به‌منظور آموزش گوگل ورک‌اسپیس در‌دسترس است. این افزونه برای کاربران بزرگ‌تر از ۱۸ سال در دو سطح ارائه می‌شود:

  • Gemini Education: این نسخه ارزان‌تر است و محدودیت استفاده‌ ماهانه دارد و با هدف کمک به مدارس برای شروع به کار با هوش مصنوعی مولد طراحی شده است.
  • Gemini Education Premium: ازجمله ویژگی‌های این نسخه دسترسی و استفاده کامل به‌همراه قابلیت یادداشت‌برداری و خلاصه‌سازی خودکار با هوش مصنوعی در گوگل میت و جلوگیری از از‌دست‌رفتن داده‌ها با هوش مصنوعی است.

گوگل می‌گوید که معلمان می‌توانند از جمنای برای کاربردهای زیر استفاده می‌کنند:

  • جا‌به‌جایی از صفحه‌‌ای خالی به قالب طرح درس و پیشنهاد کمک‌هزینه یا شرح شغل در داکز
  • خلاصه‌سازی رشته‌ طولانی ایمیل با نکات مهم و گام‌های بعدی در جیمیل
  • ایجاد دستور کار برای جلسه‌ آینده‌ توسعه‌ حرفه‌ای در شیتز
  • جان‌بخشیدن به ارائه یا تصویرسازی موضوع در کلاس با ساخت تصویری اورجینال در اسلایدز

دراین‌میان، جمنای در حال افزودن افزونه‌های OpenStax و Data Commons و آزمون‌های تمرین راهنمایی‌شده است. در آینده، کاربران بزرگ‌تر از ۱۸ سال با هر حساب ورک‌اسپیس برای آموزش می‌توانند به‌رایگان با gemini.google.com گفت‌وگو کنند.

این قابلیت از جمنای ۱/۰ پرو با پشتیبانی از بیش از ۴۰ زبان استفاده می‌کند. همچنین، کاربران از قابلیت محافظت اضافی از داده بهره‌مند می‌شوید. این یعنی داده‌ها را هیچ‌کس بررسی نمی‌کند و آن‌ها برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی به‌کار برده و با دیگر کاربران یا مؤسسه‌ها به‌اشتراک گذاشته نمی‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.