امکان استفاده از Gemini Live در پس‌زمینه فراهم می‌شود

امکان استفاده از Gemini Live در پس‌زمینه فراهم می‌شود

گوگل در حال کار روی Gemini Live است تا در پس‌زمینه‌ی دستگاه فعال بماند؛ حتی وقتی از برنامه‌های دیگر استفاده می‌کنید یا صفحه‌ی دستگاه قفل است.

به‌گزارش تک‌ناک، قابلیت جدید Gemini Live که قرار است در تابستان امسال منتشر شود، امکان برقراری گفت‌وگوی دوطرفه با جمنای را فراهم می‌کند. با اینکه در کنفرانس I/O 2024 گوگل این قابلیت به‌صورت تمام‌صفحه به‌نمایش درآمد، به‌نظر می‌رسد امکان اجرای آن در پس‌زمینه، حتی روی صفحه‌ی قفل هم وجود داشته باشد.

کدهای نسخه‌ی بتای ۱۵.۲۷ اپلیکیشن گوگل نشان می‌دهند که با استفاده از «حالت پس‌زمینه»، می‌توانید حین استفاده از برنامه‌های دیگر یا زمانی‌که صفحه‌ی شما قفل است، به چت‌های زنده‌ی جمنای ادامه دهید.

درحال‌حاضر، با غیرفعال‌شدن رابط کاربری گوگل اسیستنت (Google Assistant) و جمنای، فعالیت آن‌ها نیز متوقف می‌شود. بااین‌حال، قابلیت جدید Gemini Live با امکان دریافت ورودی و پاسخ‌گویی حین انجام کارهای دیگر با دستگاه، می‌تواند تجربه‌ای همه‌جانبه‌تر و طبیعی‌تر را برای کاربر رقم بزند. در این حالت، برقراری ارتباط با Gemini Live تقریباً شبیه به تماس تلفنی خواهد بود.

طبق گزارش 9to5google، یکی از سناریوهای احتمالی برای استفاده از این قابلیت، جست‌وجو در برنامه‌های دیگر برای یافتن اطلاعات بیشتر و افزودن دستی آن‌ها به گفت‌وگو با جمنای است. پس از اتمام گفت‌وگو، می‌توانید با گفتن «Stop» به Gemini Live یا بستن چت ازطریق اعلان باقی‌مانده، مکالمه را پایان دهید.

در همین‌ حال، گوگل در تلاش است تا قابلیت‌های جمنای در حالت قفل دستگاه را گسترش دهد. درحال‌حاضر، با فعال‌کردن این تنظیمات فقط می‌توانید از جمنای برای تنظیم آلارم و تایمر استفاده کنید و برای اجرای اکثر دستورهای دیگر، حتی سؤالات ساده‌ای مثل وضعیت هوا، به بازکردن قفل دستگاه نیاز دارید.

Gemini Live

از‌این‌پس، با فعال‌کردن گزینه‌های «نمایش جمنای روی صفحه‌ی قفل» (Gemini on lock screen) و «افزونه‌ها روی صفحه‌ی قفل» (extensions on lock screen)، همان‌طور‌که در تنظیمات زیر مشاهده می‌کنید، می‌توانید به «پاسخ به سؤالات کلی و موارد دیگر» (answers to general questions and more) دسترسی داشته باشید. گزینه‌های در‌دسترس شما برای اجرا روی صفحه‌ی قفل شامل پیام‌ها و ورک‌اسپیس و Home Automation می‌شود.

به‌طور پیش‌فرض، افزونه‌های گوگل مپ، یوتیوب، پروازهای گوگل و هتل‌های گوگل روی صفحه‌ی قفل فعال هستند. هر افزونه‌ی جدیدی که به اطلاعات کاربری یا داده‌های خصوصی شما دسترسی نداشته باشد، به‌صورت پیش‌فرض روی صفحه‌ی قفل فعال خواهد شد. البته امکان غیرفعال‌کردن این افزونه‌ها در هر زمان از‌طریق تنظیمات وجود دارد. در‌نهایت، اگر گزینه‌ی «اعلان‌های صوتی پیام‌ها» (Spoken message notifications) را فعال کنید، جمنای پیام‌های شما را برایتان خواهد خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram