جیمیل،سرویس محبوب گوگل، 20 ساله شد

جیمیل، سرویس ایمیل گوگل، در یکم آوریل 2004 راه‌اندازی و دیروز 20 ساله شد. در طول این دو دهه، جیمیل به یکی از سرویس‌های محبوب ایمیل جهان تبدیل شده و بیش از 1/5 میلیارد نفر کاربر فعال دارد.

به‌گزارش تک‌ناک، جیمیل نه‌تنها یکی از سرویس‌های ایمیل برتر و پربازده‌ به‌شمار می‌رود؛ بلکه بهترین سرویسی است که گوگل ارائه می‌دهد. جیمیل دنیای ایمیل را به‌سمت بهتر‌شدن تغییر داد. فراموش نمی‌کنیم که در اوایل دهه 2000 ایجاد حساب ایمیل و حتی گاهی اوقات ارسال ایمیل هزینه داشت. علاوه‌براین، ایمیل‌ها به‌اندازه امروز قابل‌اعتماد نبودند.

دراین‌میان، حملات فیشینگ نیز قدرتمندتر شده‌اند؛ اما اگر از آن‌ها چشم‌پوشی کنید، متوجه خواهید شد که دنیای ایمیل برای همیشه و به‌سمت بهتر‌شدن تغییر کرده است. جیمیل به‌طور رسمی در ۱ آوریل 2004 معرفی شد. این سرویس ایمیل به‌سرعت بسیار محبوب‌تر از آن چیزی شد که در ابتدا پیش‌بینی می‌شد.

به‌نقل از wccftech گوگل با جیمیل، ایمیل را برای همه در‌دسترس قرار داد و جیمیل به‌سرعت به کانون توجه و سرویس ایمیل پیش‌فرض اغلب کاربران تبدیل شد. امروز، جیمیل حداقل 1/2 میلیارد حساب ایمیل فعال دارد که رقمی خیره‌کننده است. مطمئناً این بدین‌معنی نیست که 1/2 میلیارد نفر از این سرویس استفاده می‌کنند؛ اما همچنان نشان می‌دهد که گوگل توانسته است کارش را به‌درستی انجام دهد.

در بیست سال گذشته، شاهد پیشرفت‌های زیادی در جیمیل بوده‌ایم و تقریباً عجیب است که فکر کنیم این سرویس ایمیل در بیست سال آینده به چه شکلی در‌خواهد آمد؛ اما موضوعی تقریباً قطعی است: گوگل دارایی باارزش خود را نابود نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.