با قابلیت Gems گوگل، دستیار هوش مصنوعی خودتان را بسازید

گوگل در حال اضافه‌کردن قابلیت‌های جدیدی به هوش مصنوعی جمنای خود است. یکی از این قابلیت‌ها گزینه شخصی‌سازی به نام Gems است.

به‌گزارش تک‌ناک ، Gems، ویژگی جدید هوش مصنوعی جمنای (Gemini)، به شما کمک می‌کند تا بتوانید چت‌بات دلخواه خود را با شخصیت‌ها و توانایی‌های مدنظرتان بسازید.

این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا نسخه‌های سفارشی از دستیار جمنای را با شخصیت‌های مختلف بسازند. قابلیت Gems به شما امکان می‌دهد تا نمونه‌های متفاوتی از چت‌بات‌ها بسازید که می‌توانند در انجام کارهای خاص به شما کمک و ویژگی‌های خاصی را حفظ کنند.

این قابلیت شبیه به ساخت ربات شخصی‌سازی‌شده‌ خودتان در سرویس Character.AI است. سرویس مذکور به شما کمک می‌کند تا با نسخه‌های مجازی شخصیت‌ها و افراد مشهور یا حتی روان‌پزشک قلابی صحبت کنید.

گوگل می‌گوید که کاربران می‌توانند جمنای را به حریف تمرینی باشگاه، دستیار آشپز، همکار برنامه‌نویسی، راهنمای نویسندگی خلاق یا هرآنچه به ذهنشان خطور می‌کند، تبدیل کنند. Gems شباهت‌هایی به فروشگاه GPT متعلق به OpenAI دارد که به شما امکان می‌دهد تا چت‌بات‌های سفارشی‌شده‌ ChatGPT بسازید.

طبق گزارش ورج، شما می‌توانید با تعریف وظایف و نحوه پاسخ‌دهی برای جمنای، یک Gems را راه‌اندازی کنید. به‌عنوان مثال، می‌توانید جمنای را به‌گونه‌ای پیکربندی کنید که به‌عنوان مربی دوومیدانی شما عمل کند و برنامه‌ روزانه‌ دویدن در‌اختیارتان قرار دهد و لحنی خوش‌بینانه و انگیزه‌بخش داشته باشد.

سپس با یک کلیک، جمنای Gems را با همان ویژگی‌هایی که تعریف کرده‌اید، برایتان می‌سازد. ناگفته نماند که قابلیت Gems به‌زودی برای مشترکان نسخه‌ پیشرفته‌ جمنای دردسترس خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.