اسپیس کارت‌های گوگل با ظاهری جدیدتر دردسترس قرار گرفتند

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که گوگل سرانجام کارت‌های اسپیس را با ظاهری جدیدتر و مرتب‌تر دردسترس کاربران قرار داده است.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل در زیر نوار جست‌وجو و پیشنهادهای آن، مجموعه‌ای از کارت‌ها را برای آب‌و‌هوا، شاخص کیفیت هوا (AQI)، ورزش و… به‌نمایش می‌گذارد. حالا اپلیکیشن گوگل در حال بازطراحی کاروسل کارت‌ها است که فضای اختصاصی شما را تشکیل می‌دهد.

در طراحی جدید، به‌جای مستطیل‌های گرد با حاشیه‌های نازک با باکس پررنگ و بلندتری مواجه می‌شویم. گوگل چیدمان را برای نمایش برجسته‌تر اطلاعات بازطراحی کرده است.

در همین حال، اهالی مانتین‌ویو با قرار‌دادن کارت «تنظیمات» بزرگ‌تر در انتها، به این ویژگی به‌عنوان «فضای شما» اشاره می‌کنند. در گذشته، این کارت‌ها را به‌عنوان ویجت می‌شناختیم؛ درحالی‌که خود کارت‌های فضا از قبل تغییری نکرده‌اند:

  • کیفیت هوا: کیفیت هوا در موقعیت فعلی شما
  • مالی: قیمت سهام و روندهای بازار از صنایعی که دنبال می‌کنید
  • ورزش: به‌روزرسانی رویدادها از تیم‌هایی که دنبال می‌کنید
  • آب‌و‌هوا: شرایط آب‌وهوایی از موقعیت فعلی شما

این طراحی جدید برای اسپیس کارت‌ها علاوه‌بر اپلیکیشن گوگل، در فید دیسکاور ظاهر می‌شود که در سمت چپ صفحه‌ اصلی اندروید شما قرار دارد. این تغییرات را در نسخه‌ 15/12 اپلیکیشن گوگل روی اندروید مشاهده می‌کنیم. از‌نظر عملکرد، آن‌ها شباهت‌هایی با Google Now دارند؛ بااین‌حال، از‌نظر ابعاد بسیار کوچک‌تر هستند و اطلاعات کمتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.