قابلیت پیام صوتی گوگل چت برای کاربران ورک‌اسپیس فعال شد

گوگل چت در به‌روزرسانی جدید خود، قابلیت ضبط و ارسال پیام صوتی را برای اکانت‌های پولی گوگل ورک‌اسپیس اضافه کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، قابلیت پیام صوتی گوگل چت برای کاربران ورک‌اسپیس فعال شد. بدین‌ترتیب، اکنون وقتی روی گوشی‌های اندروید و آیفون وارد چت می‌شوید، به‌جای آیکون خاکستری‌رنگ ارسال، دکمه میکروفون به‌چشم می‌خورد. این قابلیت جایگزین منو سه‌نقطه قبلی شده است و حالا راحت‌تر دردسترس قرار دارد.

ویژگی مذکور با ضربه‌زدن روی میکروفون، ضبط صدا را شروع می‌کند. هم‌زمان با صحبت‌کردن شما، شکل موج صدا به‌صورت زنده نمایش داده می‌شود و تایمری نیز زمان ضبط را نشان می‌دهد. قبل از ارسال می‌توانید صدای خود را گوش و در‌صورت نیاز، دوباره آن را ضبط کنید.

پیام‌های صوتی فرستاده‌شده به‌شکل موج صدا داخل کپسول در چت‌های دونفره و گروهی و اسپیس نمایش داده می‌شوند. دیگران هم می‌توانند مثل پیام‌های معمولی چت، به این پیام‌ها پاسخ دهند و آن‌ها را نقل‌قول کنند یا با شکلک نشان دهند که دریافتشان کرده‌اند. گوگل اعلام کرده است که به‌زودی امکان تبدیل متن به گفتار (زیرنویس‌کردن) برای پیام‌های صوتی هم اضافه خواهد شد.

فرستادن پیام صوتی فعلاً فقط روی نسخه موبایل امکان‌پذیر است؛ اما به‌زودی از‌طریق وب هم دردسترس خواهد بود. این قابلیت یکی از درخواست‌های رایج کاربران بوده است. کاربران با فرستادن پیام صوتی می‌توانند در زمان خود صرفه‌جویی و اطلاعات بیشتری را منتقل و روی بخش‌های مهم‌تر پیام خود تأکید کنند.

درحال‌حاضر، فقط کاربران سرویس‌های پولی گوگل ورک‌اسپیس (نسخه‌های Enterprise) می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند و فعلاً برای حساب‌های رایگان و ارزان‌تر گوگل چت دردسترس نیست. این قابلیت از امروز فعال می‌شود و در هفته‌های آینده برای همه کاربران سرویس‌های پولی در‌دسترس خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.