امکان خواندن صفحات وب با صدای بلند در کروم اندروید فراهم شد

امکان خواندن صفحات وب با صدای بلند در کروم اندروید فراهم شد

گوگل قابلیت تبدیل متن به گفتار (TTS) را با عنوان «صفحه را گوش کنید» (Listen to this page) برای مرورگر کروم اندروید معرفی کرده است که به‌زودی دردسترس همه کاربران قرار می‌گیرد.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل قابلیت جدیدی به نام «صفحه را گوش کنید» (Listen to this page) را برای نسخه‌ی اندروید مرورگر کروم معرفی کرده است که می‌تواند متن وب‌سایت را با صدای بلند برای شما بخواند.

این قابلیت همراه با کنترل‌های پخش مشابه با آنچه در پخش‌کننده‌های موسیقی یا پادکست یافت می‌شود، ارائه شده است.

این کنترل‌ها امکان توقف موقت و تغییر سرعت خواندن و پرش به جلو و عقب را برای کاربران فراهم می‌کنند. همچنین، می‌توانید صدای گوینده و حتی زبان آن را تغییر دهید. طبق صفحه‌ی راهنمای گوگل برای این ویژگی، از چندین زبان از‌جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، عربی، هندی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند.

به‌نقل از ورج، برای بررسی فعال‌بودن این قابلیت، به صفحه‌ای حاوی متن طول و دراز مراجعه کنید و سپس روی منو سه‌نقطه و گزینه‌ی «خواندن این صفحه» که باید درست در زیر گزینه‌ی «ترجمه» نمایش داده شود، ضربه بزنید.

علاوه‌براین، می‌توانید از دستیار گوگل بخواهید که صفحات وب را با صدای بلند برایتان بخواند و حتی حین خواندن، آن را به زبان‌های دیگر ترجمه کند؛ اما این کار باعث می‌شود از کروم خارج و وارد برنامه‌ی گوگل شوید؛ درحالی‌که با گزینه‌ی جدید، همچنان در مرورگر خود خواهید ماند.

گوگل این قابلیت را برای نسخه‌ی دسکتاپ کروم نیز آزمایش کرده است. سافاری آیفون هم ویژگی مشابهی به نام «خواندن صفحه» (Listen to Page) دارد که صفحات وب را با صدای سیری و کنترل‌های مشابه با گزینه‌ی مروگر گوگل برایتان می‌خواند. این گزینه‌ فقط در نسخه‌ی بتای کروم مشاهده شده است. این موضوعی عادی است؛ زیرا گوگل معمولاً قابلیت‌های جدید را به‌صورت مرحله‌ای ارائه می‌کند. وب‌سایت 9to5Google نیز گزارش داده است که این قابلیت را در نسخه‌ی ۱۲۵ برنامه‌ی کروم اندروید دیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram