مدل جدید جمنای با قابلیت مکالمه‌ تصویری رونمایی شد

در آستانه برگزاری کنفرانس I/O 2024 گوگل، این شرکت نمونه اولیه جدیدی از جمنای را با قابلیت مکالمه بر‌پایه ویدئو زنده به‌نمایش گذاشت.

به‌گزارش تک‌ناک، چت‌بات‌های هوش مصنوعی تا‌به‌امروز بیشتر بر متن و تصاویر تکیه کرده‌اند؛ اما رؤیای دستیاران چندرسانه‌ای فراتر از این است. در نمایش آزمایشی جدیدی، گوگل نسخه‌ تازه‌ای از جمنای را معرفی کرده است که به‌احتمال زیاد در سخنرانی اصلی کنفرانس I/O 2024 با جزئیات بیشتری به نمایش گذاشته خواهد شد.

به‌نظر می‌رسد این دمو که ظاهراً حین برپایی I/O فیلم‌برداری شده است، جمنای را روی یکی از گوشی‌های پیکسل نشان می‌دهد که با استفاده از ویدئو زنده و دستورهای صوتی اطلاعات را ارائه می‌دهد.

برای مثال، از جمنای پرسیده می‌شود «فکر می‌کنی اینجا چه اتفاقی در حال افتادن است؟» که آن به‌درستی پاسخ می‌دهد و به صحنه‌ای برای برپایی رویداد بزرگ در حال آماده‌سازی نگاه می‌کند. در‌ادامه، جمنای با مطرح‌کردن این سؤال که «چیزی خاص توجه شما را جلب کرده است؟»، به‌طور طبیعی گفت‌وگو را پیش می‌برد. سپس با پرسیدن درباره‌ حروف روی صفحه، جمنای پاسخ می‌دهد که آن‌ها مربوط به کنفرانس گوگل I/O هستند و توضیحی مختصر درباره این رویداد ارائه می‌دهد.

به‌طور‌کلی، این دمو فنی نه‌تنها به‌دلیل استفاده چندرسانه‌ای از صدا و تصویر در ورودی‌ها (Prompts)، بلکه به‌دلیل طبیعی‌بودن روند گفت‌وگو، بسیار چشمگیر است. بااین‌حال، باید بگوییم که گوگل پیش‌از‌این هم دمویی از مکالمه‌ جمنای به‌نمایش گذاشته بود که بعداً مشخص شد در نشان‌دادن قابلیت‌های واقعی‌اش کمی اغراق‌آمیز بوده است.

درحال‌حاضر، مشخص نیست که آیا در این باره نیز چنین اتفاقی افتاده است یا خیر؛ اما رابط کاربری نمایش‌داده‌شده روی صفحه به‌طور واضح نشان می‌دهد که این نمونه از ویدئو استفاده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.