سرویس VPN گوگل وان به‌دلیل کمبود تقاضا تعطیل می‌شود

گوگل اعلام کرد که سرویس VPN گوگل وان تا پایان سال جاری میلادی تعطیل خواهد شد؛ البته کاربران گوشی‌های پیکسل ۷ و جدیدتر همچنان می‌توانند از آن استفاده کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل سرویس VPN گوگل وان را تعطیل می‌کند. این شرکت با ارسال ایمیلی به کاربران گوگل وان، درباره این موضوع اطلاع‌رسانی کرده است. گوگل تاریخ دقیق تعطیلی سرویس VPN گوگل وان را مشخص نکرده است؛ اما می‌گوید که این سرویس اواخر امسال به‌تدریج حذف خواهد شد.

در اکتبر ۲۰۲۰، گوگل وان VPN معرفی کرد که بعداً در تمام برنامه‌ها و پلتفرم‌ها دردسترس قرار گرفت. این سرویس ابتدا به‌عنوان ارائه‌دهنده لایه اضافی از محافظت آنلاین برای گوشی اندروید و اطمینان خاطر از ایمن‌بودن داده‌ها تبلیغ می‌شد. علاوه‌بر‌این، گوگل API‌های مشتری را به‌صورت متن‌باز درآورد.

در‌حال‌حاضر، این VPN در برنامه‌های گوگل وان برای سیستم‌عامل‌های اندروید، iOS، مک و ویندوز در‌دسترس است. در ابتدا، کاربران برای استفاده از این سرویس باید اشتراک پریمیوم آن را با پرداخت ۹/۹۹ دلار در ماه تهیه می‌کردند؛ اما در مارس ۲۰۲۳ به ۱/۹۹ دلار در ماه کاهش یافت.

در اوایل امسال، گوگل وان به ۱۰۰ میلیون نفر مشترک رسید و مدیرعامل گوگل، ساندار پیچای، از آن به‌عنوان یکی از حوزه‌های رشد آینده با محوریت هوش مصنوعی یاد کرد. باید به این نکته نیز اشاره کنیم که طبق اعلام گوگل، هیچ تغییری در VPN رایگان گوشی‌های پیکسل که با سری Pixel 7 در سال ۲۰۲۲ معرفی شد، اعمال نخواهد شد.

در آن زمان، گوگل تضمین داده بود که این وی‌پی‌ان ۵ سال در‌دسترس خواهد بود. درواقع، ارتقای بزرگ VPN که با Pixel 8 معرفی شد، ماه ژوئن برای پیکسل 7a، پیکسل 7، پیسکل 7 پرو و پیکسل فولد منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.