گوگل فوتوز در حال آزمایش رابط کاربری جدیدی است

گوگل فوتوز

گوگل با اضافه‌کردن تب Collections به گوگل فوتوز، به‌دنبال بازطراحی رابط کاربری تب کتابخانه این نرم‌افزار اندرویدی است.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل فوتوز در حال بازطراحی تب کتابخانه خود در سیستم‌عامل اندروید است. این بازطراحی شامل تغییر نام تب مذکور به Collections می‌شود. در چند هفته اخیر، گوگل این رابط کاربری جدید را با تعداد بیشتری از کاربران آزمایش کرده؛ اما واکنش‌ها به این تغییر چندان مثبت نبوده است.

براساس قابلیت‌هایی که پیش‌تر فعال شده بود، تب Collections همچنان میان‌برهای Favorites ،Utilities ،Archive و Trash را در قسمت بالا حفظ می‌کند. بااین‌حال، گزینه‌ نمایش تصاویر به‌صورت چرخان برای تصاویر موجود روی دستگاه و نمایش شبکه‌ معکوس-زمانی آلبوم‌های ابری حذف شده‌اند.

درحال‌حاضر، تنها یک شبکه با گروه‌های ایجادشده به‌صورت خودکار برای افراد (شامل حیوانات خانگی)، روی این دستگاه، آلبوم‌ها، اسناد و مکان‌ها وجود دارد. برای دسترسی به پوشه‌های محلی، ابتدا باید «روی این دستگاه» را باز کنید تا نمای شبکه‌ای یا لیستی را به‌دست آورید. نمای لیستی گزینه‌ای مناسب و نسبتاً فشرده است.

درحال‌حاضر، شما فقط می‌توانید اسکرول را شروع کنید. مجموعه‌های به‌روزرسانی‌شده اخیر مانند اسکرین‌شات‌ها و دانلودها پس از میان‌بر دائمی «دوربین» ظاهر می‌شوند. در همین‌ حال، دسترسی به آلبوم‌های پشتیبان‌گیری‌شده نیز اکنون شامل مرحله دیگری می‌شود. به‌نظر می‌رسد پوشه‌های خودکار افراد و اسناد از تب جست‌وجو ظاهر می‌شوند.

گوگل از سال ۲۰۲۲ تلاش برای بازطراحی تب «کتابخانه» را آغاز کرده است؛ اما پس از اعلام و راه‌اندازی محدود آن، طرح زیر را کنار گذاشت.

 

در چند هفته اخیر، گزارش‌های متعددی درباره جایگزینی تب «کتابخانه» با «Collections» برای کاربران گوگل فوتوز در اندروید منتشر شده است. بااین‌حال باتوجه‌به محدودیت دسترسی، به‌نظر می‌رسد قابلیت Collections همچنان در مرحله آزمایش قرار دارد.

امیدواریم این اقدام به گوگل اجازه دهد تا بازخورد کاربران را در نظر بگیرید یا به آن به‌عنوان نشانه‌ای برای بازگشت به نقطه شروع نگاه کند. طراحی فعلی تعادل مناسبی ارائه می‌دهد و با انتظارات کاربران از کتابخانه دیجیتال مطابقت دارد. آلبوم‌های گروهی خودکار مفید هستند؛ اما می‌توان گفت در بخش جست‌وجوی محتوا منطقی‌تر به‌نظر می‌رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.