آسان تر شدن دسترسی به پوشه قفل شده در نسخه موبایلی google photos

آسان تر شدن دسترسی به پوشه قفل شده در نسخه موبایلی google photos

در جدیدترین نسخه‌ی اپلیکیشن گوگل فوتوز که برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS منتشر شده، دسترسی آسان به پوشه‌ی قفل‌شده را به‌ارمغان آورده است.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل فوتوز به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرده است که در نحوه‌ی دسترسی کاربران به «پوشه‌ی قفل‌شده» (Locked Folder) در دستگاه‌های اندرویدی و iOS تغییراتی اعمال کرده است.

پیش‌از‌این، کاربران برای دسترسی به پوشه‌ی قفل‌شده باید چندین بار روی گزینه‌های مختلف ضربه می‌زدند؛ زیرا این پوشه در بخش ابزارها (Utilities) پنهان شده بود.

باوجوداین، حالا پوشه‌ی قفل‌شده درکنار موردعلاقه‌ها (Favorites) و بایگانی (Archive) و حذف‌شده‌ها (Trash) در تب کتابخانه (Library) نمایش داده می‌شود. هدف از این به‌روزرسانی، ارائه‌ی دسترسی سریع‌تر و راحت‌تر به پوشه‌ی قفل‌شده است که کاربران برای ذخیره‌ی عکس‌ها و ویدئوهای خصوصی خود از آن استفاده می‌کنند. در نسخه‌ی وب گوگل فوتوز، پوشه‌ی قفل‌شده قبلاً در منو کشویی پیمایش وجود داشت و این تغییر اپلیکیشن‌های موبایل را با آن طراحی هماهنگ می‌کند.

فون‌آرنا می‌نویسد که موقعیت قبلی پوشه‌‌ی قفل‌شده در بخش ابزارها، وجود آن را کمی مبهم می‌کرد که می‌توانست برای کاربران طرفدار حریم خصوصی مزیتی مهم تلقی شود. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد گوگل با این به‌روزرسانی، اولویت را بر سهولت دسترسی گذاشته و آن را با چیدمان نسخه‌ی وب مطابقت داده است.

با در‌دسترس قرارگرفتن آسان پوشه‌ی قفل‌شده، کاربران اکنون می‌توانند بدون پیمایش در چندین منو، به‌سرعت رسانه‌های حساس خود را ذخیره و بازیابی کنند. این تغییر به‌ویژه برای کسانی مفید است که به‌طور مکرر از قابلیت پوشه قفل شده استفاده می‌کنند.

Google Photos علاوه‌بر جابه‌جایی پوشه‌ی قفل‌شده، بخش ابزارها را با انتقال بسیاری از عملکردهای آن به صفحه‌ی «Plus» در نوار برنامه (App Bar) بازآرایی کرده است. این شامل گزینه‌هایی مانند ایجاد آلبوم‌های جدید و میان‌برهایی برای به‌اشتراک‌گذاری با افراد دیگر و وارد‌کردن عکس از مکان‌های دیگر می‌شود.

بازآرایی یادشده رابط کاربری برنامه را ساده‌تر و پیداکردن و استفاده از ویژگی‌های مختلفی را برای کاربران آسان‌تر می‌کند که قبلاً یافتن یا پیمایش برای دسترسی به آن‌ها پیچیده بود.

به‌روزرسانی با موقعیت جدید پوشه‌ی قفل‌شده و بازآرایی بخش ابزارها در هر دو سیستم اندروید (نسخه‌ی 6/89) و iOS دردسترس است. کاربران می‌توانند نسخه‌ی گوگل فوتوز خود را بررسی و در‌صورت نیاز آن را به‌روزرسانی کنند تا از این تغییرات بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram