احتمال استفاده پیکسل ۹ گوگل از صفحه‌نمایش آیفون ۱۶ پرو

احتمال استفاده پیکسل ۹ گوگل از صفحه‌نمایش آیفون ۱۶ پرو

گوگل قصد دارد در تولید گوشی‌های پیکسل ۹ از همان پنل‌های OLED پیشرفته سامسونگ استفاده کند که در آیفون ۱۶ پرو استفاده خواهد شد.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل برای مدت طولانی از صفحه‌نمایش‌های با کیفیت کمتر از حد متوسط در گوشی‌های پیکسل خود استفاده می‌کرد. باوجوداین، روند مذکور با عرضه‌ی پیکسل ۸ در سال ۲۰۲۳ تغییر کرد؛ زیرا این شرکت سرانجام از پنل‌های OLED پرچم‌دار استفاده کرد که در گوشی‌های پرچم‌دار شایسته‌ی استفاده بودند. صفحه‌نمایش پیکسل ۸ علاوه‌بر داشتن حداکثر روشنایی ادعایی ۲۴۰۰ نیت، از‌نظر مصرف انرژی نیز بسیار بهینه است که پیشرفت درخورتوجهی درمقایسه‌با نمایشگرهای پیکسل قبلی به‌شمار می‌رود.

به‌نظر می‌رسد گوگل قصد دارد برای سری پیکسل ۹ امسال، پا را فراتر می‌گذارد و از پنل‌های اولدی بهره ببرد که سامسونگ در گلکسی S24 استفاده می‌کند. طبق گزارشی از رسانه‌ی کره‌ای ET News، سامسونگ پنل‌های OLED مدل M14 را برای سری پیکسل ۹ و پیکسل فولد ۲ دراختیار گوگل قرار خواهد داد.

به‌نظر می‌رسد اپل نیز قصد دارد از همین پنل‌ها در سری آیفون ۱۶ پرو استفاده کند. در‌صورت صحت این خبر، برای اولین‌بار است که گوگل در پیکسل‌های پرچم‌دار خود از نسل مشابه مواد OLED به‌کار‌رفته در آیفون استفاده می‌کند.

در مقام مقایسه، سری گلکسی S24 سامسونگ از پنل‌های M13 LTPO با حداکثر روشنایی ۲۶۰۰ نیت استفاده می‌کند. درهرصورت، سری پیکسل ۹ باید حداکثر روشنایی مشابه یا حتی بیشتر از رقیب گلکسی خود ارائه دهد؛ درحالی‌که روشنایی پایدار نیز به‌طور چشمگیری افزایش می‌یابد.

شایعات حاکی از آن است که خط‌تولید پیکسل ۹ گوگل در سال ۲۰۲۴ می‌تواند در سه مدل عرضه شود: پیکسل ۹ با نمایشگر ۶/۰۳ اینچی و پیکسل ۹ معمولی با نمایشگر ۶/۲ اینچی و پیکسل ۹ پرو مکس با نمایشگر ۶/۷ اینچی. به‌نظر می‌رسد گوگل از جدیدترین پنل M14 سامسونگ در هر سه دستگاه استفاده خواهد کرد.

براساس گزارش وب‌سایت اندرویدپلیس، درحالی‌که برخی از بهترین گوشی‌های اندرویدی حداکثر روشنایی حتی بیشتر را ارائه می‌دهند، پنل‌های OLED سامسونگ ازنظر دقت و مصرف انرژی آن‌ها را شکست می‌دهند. نسل جدیدتر پنل‌های OLED سامسونگ معمولاً سطوح روشنایی بیشتر و مصرف انرژی بهتر و طول عمر بیشتری را ارائه می‌دهند. همچنین، با این پنل‌ها امکان استفاده از لبه‌های باریک‌تر در گوشی وجود دارد که ظاهری بدون حاشیه را برای گوشی به‌ارمغان می‌آورد.

پیکسل ۹

هم‌زمان با رونمایی گلکسی S24 اولترا، شیشه‌ی محافظ جدید شرکت کورنینگ (Corning) با نام گوریلا آرمور (Gorilla Armor) نیز برای اولین‌بار معرفی شد. درحالی‌که تمرکز نسل‌های قبلی گوریلاگلس بر دوام آن‌ها بود، گوریلا آرمور ادعا می‌کند که انعکاس نور را تا ۷۵ درصد کاهش می‌دهد. این ویژگی ارتقایی چشمگیر در کیفیت کاربری به‌شمار می‌رود و تجربه‌ی استفاده از گوشی را بهبود می‌بخشد.

درحالی‌که بازتاب نور به‌طور کامل حذف نمی‌شود؛ اما میزان آن کاهش چشمگیری یافته و کمتر آزاردهنده است. هنوز مشخص نیست که آیا گوگل از گوریلا آرمور در سری پیکسل ۹ استفاده خواهد کرد یا خیر؛ چرا‌که این فناوری می‌تواند ارتقای بسیار ملموس‌تری از صرفاً استفاده از نسل جدیدی از پنل‌های زیرین OLED ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram