گوگل پادکست در آوریل تعطیل می‌شود

گوگل پادکست

طبق گزارش‌های جدید، هم‌زمان با تعطیل‌شدن گوگل پادکست، قابلیت انتقال از یوتیوب موزیک در‌دسترس قرار خواهد گرفت.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل امروز زمان‌بندی دقیق‌تری از زمان تعطیلی گوگل پادکست در سال ۲۰۲۴ به‌اشتراک گذاشت؛ در‌حالی‌که گزینه‌های انتقال برای یوتیوب موزیک و دیگر برنامه‌ها به‌زودی دردسترس خواهند گرفت.

گوگل پادکست‌ در ایالات متحده از آوریل 2024 از کار خواهد افتاد؛ اما اهالی مانتین‌ویو تضمین کرده‌اند که تا مارس۲۰۲۴ همچنان به کارش ادامه خواهد داد.

9to5google می‌نویسد قابلیت انتقال اشتراک‌ها در پادکست‌های گوگل به یوتیوب موزیک اضافه خواهد شد و در هفته‌های آینده بنری در بالای صفحه ظاهر خواهد شد و سپس در یوتیوب موزیک باید «Transfer» را تأیید کنید. همچنین، این ابزار آنلاین خواهد بود و جزئیات بیشتری در‌این‌باره منتشر خواهد شد. گوگل در اطلاعیه‌ای گفته است:

برای پادکست‌هایی که در‌حال‌حاضر در یوتیوب دردسترس نیستند، شنوندگان می‌توانند برنامه‌ها را ازطریق RSS فید پادکست مستقیماً به کتابخانه یوتیوب موزیک خود اضافه کنند.

digikala

همچنین در‌صورت تمایل به تعویض به برنامه‌ای شخص ثالث، گزینه‌ای برای انتقال اشتراک‌های پادکست‌های گوگل به‌عنوان فایل OPML وجود دارد. در ایالات متحده، تا جولای‌۲۰۲۴ وقت دارید تا پادکست‌های گوگل را انتقال دهید. گوگل افزوده است:

به‌زودی، اطلاعات بیشتری درباره قابلیت دسترسی به گوگل پادکست و انتشار این ابزار مهاجرت برای سایر کشورها را به‌اشتراک خواهیم گذاشت.

در همین حال، گوگل امروز اعلام کرد که به گزینه «Mark as Played» برای قسمت‌های پادکست در یوتیوب موزیک اضافه خواهد شد. این قابلیت نیز در ماه‌های آینده در‌دسترس خواهد بود؛ اما امیدواریم این به‌روزرسانی زودتر اتفاق بیوفتد؛ زیرا واقعاً ویژگی کاربردی‌ای برای مشتریان پادکست است.

اگر با قسمتی روبه‌رو شدید که نمی‌خواهید امروز آن را گوش دهید، تنها گزینه موجود برای شما اسکراب دستی به انتهاست. همچنین، استفاده از اعلان‌های قسمت‌های جدید واقعاً لازم است.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.