قابلیت یادداشت‌ها به جستجوی گوگل می‌آید

یادداشت‌ها به گوگل کمک می‌کند تا منبع انسانی اضافه برای نظرات داشته باشد. همچنین، کاربران می‌توانند از یادداشت‌ها برای یادداشت‌برداری روزانه‌ی خود استفاده کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل به‌تازگی ویژگی آزمایشی جدیدی به نام یادداشت‌ها را معرفی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا نظرات خود را درباره‌ی نتایج جست‌وجو و مقالات دیسکاور مشاهده و ارسال کنند.

این ویژگی از‌طریق آزمایشگاه‌های جست‌وجوی گوگل منتشر می‌شود که پیش‌نمایش‌های اولیه از ویژگی‌های آزمایشی را ارائه می‌دهد تا کاربران بتوانند قابلیت‌های جدیدی را بیازمایند که هنوز به‌صورت گسترده در‌دسترس نیستند.

پس از فعال‌سازی قابلیت یادداشت‌ها در آزمایشگاه جستجوی گوگل، کاربران می‌توانند برخی از محتوای یادداشت‌ها را در زیر نتایج جست‌وجوی وب مشاهده کنند.

گوگل امیدوار است که یادداشت‌ها بتواند همراه با محتوای موجود در وب هم‌زیستی داشته باشد. اهالی مانتین‌ویو با این ویژگی می‌توانند از بشر به‌عنوان مرجعی اضافه نظرات دریافت کند. همچنین، کاربران می‌توانند تجربیات خود را یادداشت و با دیگران ارتباط برقرار کنند.

گوگل اشاره کرده است که کاربران می‌توانند از قابلیت یادداشت‌ها به‌عنوان برنامه‌ی یادداشت‌برداری مستقل استفاده و رابط کاربری، قلم‌ها و… را نیز در یادداشت‌ها سفارشی‌سازی کنند. به‌گفته‌ی گوگل، این ویژگی در آینده بیشتر گسترش خواهد یافت و قصد دارد آن را در ایالات متحده دردسترس قرار دهد.

همچنین، گوگل تصمیم گرفته است تا هکرها از قابلیت یادداشت‌ها برای تبلیغ یا انتشار اخبار غلط استفاده کنند. به‌همین‌دلیل، ادعا می‌کند محتوایی که کاربران در یادداشت‌ها ارسال می‌کنند، پس از بررسی الگوریتمی و دستی نمایش داده خواهد شد.

در‌حال‌حاضر، یادداشت‌ها ویژگی اختیاری در آزمایشگاه جستجوی گوگل است و در هند و ایالات متحده با پشتیبانی از زبان‌های انگلیسی و هندی در‌دسترس قرار دارد.

یادداشت‌ها چگونه کار می‌کند؟

  • کاربرانی که از‌طریق آزمایشگاه جستجوی گوگل عضو می‌شوند، در برنامه‌ی گوگل دکمه‌ی یادداشت‌ها را زیر برخی از نتایج جست‌وجو و مقالات دیسکاور خواهند دید. لمس‌کردن دکمه، یادداشت‌هایی را نشان خواهد داد که دیگران درباره‌ی آن صفحه گذاشته‌اند. کاربران نیز می‌توانند یادداشت‌های خود را ایجاد کنند و تخصص خود را با دیگران به‌اشتراک بگذارند.
  • یادداشت‌ها ممکن است شامل متن، عکس، استیکر و سایر عناصر با قابلیت سفارشی‌سازی باشند. گوگل نیز به‌زودی تصاویر تولید‌شده با هوش مصنوعی را به یادداشت‌ها اضافه خواهد کرد.
  • هر یادداشت برای صفحه‌ی وب خاصی بر‌اساس ارتباط آن با پرسمان جست‌وجو و محتوای صفحه رتبه‌بندی می‌شود؛ البته گوگل به استفاده از یادداشت‌ها برای اهداف رتبه‌بندی در نتایج جست‌وجوی عادی نیازی ندارد.

تعامل و اعتدال با کاربر

  • کاربران می‌توانند نظرات عمومی را در صفحات وب فردی ارسال کنند که در نتایج جست‌وجوی گوگل ظاهر می‌شود. قسمتی اجتماعی وجود دارد که به کاربران امکان می‌دهد تا نظرات دیگر کاربران را لایک کنند. هنگامی‌که یادداشتی ارسال می‌شود، عکس پروفایل و نام کاربری فرد برای سایر کاربران گوگل مشاهده‌شدنی خواهد بود. با‌این‌حال، جزئیات شخصی مانند آدرس ایمیل عمومی نخواهند بود.
  • متن پیش‌فرض در‌حالی‌که به جست‌وجوکنندگان توصیه می‌کند تا نظرات خود را درباره‌ی لینک‌ها به‌اشتراک بگذارند، از آنان می‌خواهد آن را «دوستانه و مفید» نگه دارند. یادداشت‌ها زیرنظر گرفته می‌شوند و برخی از انواع صفحات برای یادداشت مناسب نیستند. این شامل محتوایی مانند اطلاعات پزشکی و محتوای مستهجن و محتوای خشونت‌آمیز است.

یادداشت‌ها به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند دانش و بینش خود را به‌اشتراک بگذارند و از دانشی که دیگران به‌اشتراک گذاشته‌اند، بهره‌مند شوند. هرچند این ویژگی فرصت‌های جدیدی برای تعامل کاربران ایجاد می‌کند، نیاز به مدیریت محتوا و درک صاحبان وب‌سایت را هم به‌همراه دارد. این ویژگی در دست توسعه قرار دارد؛ اما قابلیت سازگاری آن با تجربه‌ی جست‌وجو برای کاربران در سراسر جهان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.