معرفی ویژگی‌های جدید جمنای برای ابزارهای گوگل ورک‌اسپیس

جمنای

در رویداد Cloud Next 2024، گوگل علاوه‌بر معرفی Vids، ویژگی‌های جدید جمنای را برای مجموعه ابزارهای ورک‌اسپیس دردسترس قرار داد.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل در حال به‌روزرسانی قابلیت «کمکم کن بنویسم» در جیمیل موبایل با امکان تلقین و ورودی صوتی است که به کاربران امکان می‌دهد تا هنگامی‌که در حال حرکت هستند، به‌راحتی ایمیل ارسال کنند.

در همین‌ حال، ویژگی Instant Polish متن خام را با یک کلیک به ایمیل کامل تبدیل می‌کند. گوگل امروز اعلام کرد که ۷۰ درصد از کاربران سازمانی که از قابلیت «کمکم کن بنویسم» در Docs یا جیمیل استفاده می‌کنند، در‌نهایت از پیشنهادهای جمنای بهره می‌برند.

گوگل Docs در حال افزودن ویژگی تب‌هایی است که می‌تواند اطلاعات را در سندی واحد سازمان‌دهی و به‌جای لینک‌دادن به در Drive جست‌وجو کند. علاوه‌براین، Docs از تصاویر روی جلد تمام صفحه در بالا پشتیبانی می‌کند و هر دو ویژگی در هفته‌های آینده در‌دسترس عموم قرار می‌گیرند.

گوگل Sheets نیز در حال افزودن ویژگی جدولی است که با ظاهری شیک، کار سنگین فرمت‌دهی و سازمان‌دهی داده‌ها را انجام می‌دهد. براساس گزارش‌ها، جمنای برای خلاصه‌سازی مکالمات و پاسخ به پرسش‌ها به گوگل چت می‌آید. این چت‌بات هوش مصنوعی در نسخه وب به‌عنوان نوار کناری ظاهر می‌شود. گوگل چت تا اواخر سال جاری قابلیت ترجمه خودکار پیام را نیز دریافت می‌کند؛ درحالی‌که گوگل ظرفیت فضاها را به ۵۰۰ هزار عضو افزایش می‌دهد.

گوگل میت قابلیت «برای من ترجمه کن» را برای شناسایی و ترجمه خودکار زیرنویس‌ها به ۵۲ زبان جدید اضافه می‌کند و درمجموع به ۶۹ زبان یا ۴۶۰۰ جفت زبان می‌رسد. ناگفته نماند قابلیت «برای من یادداشت بردار» نیز در مرحله پیش‌نمایش است. در رویداد Cloud Next 2024، گوگل اعلام کرد که جمنای در چت و میت به‌عنوان بخشی از افزونه جدید AI Meetings و Messaging برای شرکت‌ها در‌دسترس خواهد بود. این سرویس‌ها به‌ازای هر کاربر ۱۰ دلار در ماه هزینه دارند.

گوگل افزونه امنیتی هوش مصنوعی جدیدی را با قیمت مشابه (۱۰ دلار در ماه) معرفی کرده است که به تیم‌های فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا فایل‌های حساس را در کل شرکت در گوگل درایو به‌طور خودکار طبقه‌بندی و محافظت کنند. همچنین، کاربران کنترل‌های DLP و برچسب‌های طبقه‌بندی را در جیمیل و پشتیبانی آزمایشی از رمزنگاری پس از کوانتومی (PQC) را دریافت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.