رونمایی قابلیت‌های هوش مصنوعی آنر برای محافظت از چشم و تشخیص دیپ‌فیک

رونمایی قابلیت‌های هوش مصنوعی آنر برای محافظت از چشم و تشخیص دیپ‌فیک

شرکت آنر دو قابلیت هوش مصنوعی جدید با هدف محافظت از چشم و تشخیص دیپ‌فیک معرفی کرد. این قابلیت‌ها روی دستگاه پردازش می‌شوند و برای امنیت و سلامت کاربران مفیدند.به گزارش تک‌ناک، شرکت آنر در سخنرانی اصلی خود با عنوان «هم‌افزایی انسان و هوش مصنوعی؛ دستگاه‌های هوشمند، قدرت‌بخشیدن به مردم» در کنگره‌ی جهانی موبایل شانگهای ۲۰۲۴ (MWC Shanghai 2024)، جدیدترین پیشرفت‌های هوش مصنوعی خود را به‌نمایش گذاشت: «محفاظت از چشم با فوکوس‌زدایی هوش مصنوعی» (AI Defocus Eye Protection) و «تشخیص ویدئوهای جعلی با هوش مصنوعی» (AI Deepfake Detection).

حفاظت از چشم با فوکوس‌زدایی هوش مصنوعی

با افزایش زمان استفاده از گوشی‌های هوشمند، نزدیک‌بینی در حال تبدیل‌شدن به مشکلی شایع است. برای مقابله با این مسئله، آنر قابلیت «محفاظت از چشم با فوکوس‌زدایی هوش مصنوعی» را ارائه می‌دهد. این ویژگی جالب با استفاده از هوش مصنوعی، عینک‌هایی با فوکوس‌زدایی کنترل‌شده را مستقیماً روی صفحه‌ی گوشی هوشمند شما شبیه‌سازی می‌کند.

عینک‌های فوکوس‌زدایی برای چشم مفید هستند. آن‌ها باعث ایجاد تاری ملایم در دید جانبی شما می‌شوند و به شما کمک می‌کنند تا مرکز صفحه را به‌وضوح ببینید. این امر به کندشدن کشیدگی قدامی‌پس‌سری چشم (Axial elongation) کمک می‌کند که دلیل اصلی نزدیک‌بینی (Myopia) در افراد است.

Honor

به‌نقل از گیزچاینا، قابلیت محافظت از چشم با فوکوس‌زدایی هوش مصنوعی آنر فراتر از جلوگیری از نزدیک‌بینی عمل می‌کند. مطالعات نشان می‌دهند که تنها پس از ۲۵ دقیقه مطالعه، کاهش میانگین ۱۳ درجه‌ای در نزدیک‌بینی موقت را به‌همراه دارد. حتی برخی از کاربران کاهش بیشتری تا ۷۵ درجه را تجربه کرده‌اند.

Honor

تشخیص ویدئوهای جعلی با هوش مصنوعی

ویدئوهای جعلی (دیپ‌فیک) که می‌توانند بسیار واقعی به‌نظر برسند، به مشکلی رو‌به‌رشد تبدیل شده‌اند. برای مقابله با این مسئله، آنر قابلیت «تشخیص ویدئوهای جعلی با هوش مصنوعی» را معرفی کرده است. این ویژگی با بررسی جزئیات فریم‌به‌فریم مانند تماس چشمی، نورپردازی، وضوح تصویر و نحوه‌ی پخش ویدئو، به جلوگیری از کلاه‌برداری و شناسایی محتوای جعلی کمک می‌کند. این قابلیت هوش مصنوعی می‌تواند ناسازگاری‌هایی را پیدا کند که چشمان ما به‌سادگی نمی‌توانند آن‌ها را ببینند.

Honor

تشخیص ویدئوهای جعلی با هوش مصنوعی روی بانک اطلاعاتی عظیمی از ویدئوها و تصاویر جعلی و کلاه‌برداری آموزش داده شده است. این قابلیت به آن اجازه می‌دهد تا محتوا را تنها در سه ثانیه شناسایی و بررسی و مقایسه کند. در‌صورتی‌که هوش مصنوعی متوجه محتوای جعلی یا تغییر داده شده‌ شود، بلافاصله به شما هشدار می‌دهد و از شما دربرابر کلاه‌برداری‌های احتمالی محافظت می‌کند.

Honor

تعهد آنر به هوش مصنوعی کاربرپسند

آنر به‌طور کامل روی هوش مصنوعی درون‌دستگاهی (On-Device) تمرکز دارد. سران این شرکت معتقدند که این فناوری به کاربران کنترل بیشتری می‌دهد و تجربه‌ی آن‌ها را شخصی‌تر می‌کند؛ درحالی‌که حریم خصوصی آن‌ها را نیز ایمن نگه می‌دارد. این غول فناوری چینی با تمرکز بر پیشرفت‌های هوش مصنوعی کاربرمحور، قصد دارد نحوه‌ی استفاده‌ی ما از گوشی‌های هوشمند را تغییر و اولویت را بر امنیت و رفاه کاربران قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram