بهبود تماس ویدئویی در واتساپ با سه ویژگی جدید

بهبود تماس ویدئویی در واتساپ با سه ویژگی جدید

متا تماس ویدئویی واتساپ را در تمامی نسخه‌ها با معرفی قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش با پشتیبانی از صدا و ویژگی جدیدی به نام Spotlight به‌روزرسانی کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، متا مرداد سال گذشته پشتیبانی از اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش را برای تماس‌های ویدئویی واتساپ معرفی کرد. این پیام‌رسان اکنون با فعال‌کردن امکان به‌اشتراک‌گذاری صدا به‌همراه صفحه‌نمایش، آن تجربه را بهبود بخشیده است. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا حین تماس WhatsApp، ویدئوها را با مخاطبان خود تماشا کنید.

یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های مهم تماس‌های ویدئویی واتساپ افزایش محدودیت آن است که به کاربران امکان می‌دهد تا ۳۲ نفر را در یک تماس ویدئویی در تمامی دستگاه‌ها شرکت کنند. پیش از این به‌روزرسانی، WhatsApp در دستگاه‌های تلفن‌همراه محدودیت ۳۲ نفر را داشت؛ در‌حالی‌که کاربران در ویندوز و مک به‌ترتیب می‌توانستند تا ۱۶ و ۸ نفر را به تماس ویدئویی اضافه کنند.

پشتیبانی گسترده‌ی واتساپ از تماس‌های ویدئویی در تمامی دستگاه‌ها با فیس‌تایم اپل مطابقت دارد که به کاربران آیفون و آیپد نیز امکان می‌دهد تا ۳۲ نفر را در تماس‌های ویدئویی داشته باشند. با‌این‌حال، گوگل میت و زوم حتی در نسخه‌ی رایگان به کاربران اجازه می‌دهند تا ۱۰۰ نفر را داشته باشند.

جدیدترین به‌روزرسانی‌های واتساپ قابلیت Spotlight را نیز به‌ارمغان می‌آورد تا به‌طور خودکار فردی که در تماس ویدئویی صحبت می‌کند، برجسته کند و او را در اولویت نمایش قرار دهد.

علاوه‌بر‌این، متا کدک صوتی با نرخ بیت پایین (MLow) را در واتساپ معرفی کرد تا حتی در‌صورت ضعیف‌بودن اتصال شبکه‌ی کاربر یا استفاده از دستگاه قدیمی، قابلیت اطمینان تماس را بهبود بخشد. این کدک ارتقای درخورتوجهی درمقایسه‌با کدک منبع باز اوپوس (Opus) است که متا پیش‌تر در سراسر محصولات ارتباطی لحظه‌ای خود به‌کار می‌برد.

MLow، حتی در‌حالی‌که پیچیدگی محاسباتی‌اش ۱۰ درصد کمتر از کدک منبع‌باز است، کیفیت صدای دو برابر اوپوس را ارائه می‌دهد. هم‌اکنون این کدک اختصاصی در تماس‌های اینستاگرام و مسنجر دردسترس است و برای بهبود تجربه‌ی تماس در تمامی پلتفرم‌های متا، در WhatsApp در حال ادغام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram