اجرای دمو بازی F1 24 روی پردازنده گرافیکی Xe2 لونار لیک

اجرای دمو بازی F1 24 روی پردازنده گرافیکی Xe2 لونار لیک

اینتل با استفاده از پردازنده گرافیکی Xe2 نسل جدید خود که روی تراشه‌ی لونار لیک قرار دارد، بازی F1 24 را در رزولوشن 1080P با نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه اجرا کرده است.

به‌گزارش تک‌ناک، اینتل در تور فناوری خود، معماری پردازنده گرافیکی Xe2 را در بازی F1 24 به‌نمایش گذاشت و درباره‌ی فناوری XeSS و تولید فریم و رفع مشکلات معماری در Battlemage صحبت کرد. دموی F1 24 روی پردازنده‌ی مرکزی لونار لیک نامشخص با پردازنده گرافیکی Xe2 و رزولوشن 1920 در 1080 و بهترین تنظیمات پیش‌فرض و فعال‌کردن هر دو حالت عملکرد XeSS و سایه‌زنی با رهگیری پرتو اجرا شد و با محدودیت توان 17 وات لونار لیک سازگار بود.

به‌گفته‌ی اینتل، بازی در طول اجرا عملکردی پایدار و روان با نرخ فریم 60 فریم‌بر‌ثانیه ارائه می‌داد. در بنچمارکی جدید که PCWorld منتشر کرده است، می‌توانید ببینید که پردازنده گرافیکی Xe2 روی تراشه‌های لونار لیک اینتل عملکردی مشابه با تست 3DMark ارائه می‌دهد؛ در‌حالی‌که از توان کل بسیار کمتری استفاده می‌کند. این موضوع بار‌دیگر نشان می‌دهد که ادعای اینتل درباره‌ی کاهش درخورتوجه مصرف انرژی و افزایش کارایی با تراشه‌های لونار لیک صحت دارد.

wccftech می‌نویسد که علاوه‌بر این دموها، اینتل جزئیات بیشتری از تجربیات به‌دست‌آمده از نسل آلکمیست (Alchemist) و قابلیت‌های نسل جدید Battlemage و چشم‌انداز آینده درزمینه‌ی تولید پیکسل و فریم به‌اشتراک گذاشت.

در بخش مربوط به نسل بعدی پردازنده‌های گرافیکی Xe2 با نام رمز «Battlemage»، اینتل اذعان کرد که نسل قبلی با نام Alchemist در زمان عرضه با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است. آلکمیست برای بهبود نیازمند کار و تلاش زیاد، به‌ویژه در‌زمینه‌ی پشتیبانی از API و نرم‌افزار و درایور گرافیکی بوده است.

بااین‌حال، اینتل مسیری طولانی را طی کرده است و درایورهای اخیر نشان می‌دهند که این شرکت به بهبود معماری‌های گرافیکی خود با توسعه‌ی مداوم نرم‌افزار متعهد است. اینتل اعلام کرده است که مشکلات فراوان مربوط به سازگاری را در پردازنده گرافیکی Xe2 برطرف کرده است.

اگر اطلاعات و دموهای منتشرشده درباره‌ی پردازنده‌های گرافیکی Xe2 صحت داشته باشد، به‌نظر می‌رسد این معماری حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. حتی اگر Xe2 نتواند با پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند انویدیا رقابت کند، تنها کافی است تا عملکردی پایدار و راضی‌کننده برای گیمرهای معمولی ارائه دهد و با داشتن اکوسیستم نرم‌افزاری و درایور قدرتمند، امکان اجرای بازی‌های جدید را بدون مشکل فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram