نسخه دوم بتای iOS 18 برای توسعه‌دهندگان ۴ تیر منتشر می‌شود

نسخه دوم بتای iOS 18 برای توسعه‌دهندگان ۴ تیر منتشر می‌شود

۲۴ ژوئن (۴ تیر) دومین بتای iOS 18 برای توسعه‌دهندگان با دو قابلیت‌ جدید iPhone Mirroring و SharePlay منتشر می‌شود.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل اعلام کرده است که دومین نسخه‌ی بتای توسعه‌دهندگان iOS 18 را روز دوشنبه منتشر خواهد کرد. این شرکت می‌گوید این به‌روزرسانی با دو ویژگی ارائه می‌شود که در نسخه‌ی اول بتا وجود نداشت: یکی iPhone Mirroring و دیگری SharePlay. با iPhone Mirroring، کاربران می‌توانند نمایشگر آیفون خود را روی کامپیوترهای مک نمایش دهند؛ در‌نتیجه، اعلان‌های آیفون روی مک شما ظاهر می‌شوند.

به‌نقل از فون‌آرنا، اپل درباره‌ی ویژگی SharePlay نیز می‌گوید: «با قابلیت‌های بهبودیافته اشتراک‌گذاری صفحه، می‌توانید روی صفحه‌ی کسی خطوطی ترسیم کنید تا ببیند چه کاری باید روی صفحه‌اش انجام دهد یا کنترل صفحه‌ی او را به‌دست بگیرید و خودتان اقدام کنید.»

این به‌روزرسانی برخی از باگ‌های موجود در نسخه‌ی بتای اول iOS 18 برای توسعه‌دهندگان را برطرف می‌کند. فراموش نکنید که هیچ‌یک از ویژگی‌های هوش مصنوعی اپل که اوایل این ماه در WWDC به‌نمایش گذاشته شدند، تا‌به‌حال در نسخه‌ی بتا ظاهر نشده‌اند. همچنین، هیچ‌یک از بهبودهای غیر هوش مصنوعی سیری هنوز در نسخه‌ی بتای iOS 18 توسعه‌دهندگان گنجانده نشده است؛ البته شاید این موضوع در روز دوشنبه تغییر کند.

علاوه‌بر نسخه‌ی بتای دوم iOS 18، ممکن است دوشنبه شاهد انتشار نسخه‌ی بتای دوم iPadOS و macOS Sequoia و tvOS 18 و visionOS 2 و watchOS 11 باشیم. نسخه‌های بتای عمومی برای اولین‌بار در جولای منتشر خواهند شد و ویژگی‌های هوش مصنوعی اپل احتمالاً در تابستان امسال وارد نسخه‌های بتای سازگار شوند.

برای نصب نسخه‌ی بتای دوم iOS 18، به تنظیمات > عمومی > به‌روزرسانی نرم‌افزار بروید و روی نوار به‌روزرسانی‌های بتا در بالا ضربه بزنید. این کار شما را به صفحه‌ای می‌برد که می‌توانید نسخه‌ی بتای مدنظرتان برای نصب را انتخاب کنید. روی نسخه‌ی بتای دوم iOS 18 ضربه بزنید و به «بازگشت» بروید. درادامه، باید فهرست نصب نسخه‌ی بتای دوم iOS 18 را ببینید.

اگر قبلاً نسخه‌ی بتای اول iOS 18 را نصب کرده‌اید، بعد از ظهر دوشنبه باید به تنظیمات > عمومی > به‌روزرسانی نرم‌افزار بروید و ببینید آیا دومین نسخه بتای توسعه‌دهندگان آماده‌ی نصب است یا خیر. درصورتی‌که قبلاً با نرم‌افزار بتا سروکار نداشته‌اید، بهتر است تا سپتامبر برای انتشار نسخه‌ی نهایی و پایدار iOS 18 صبر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram