بهبود تجربه بازی با قابلیت Game Mode سیستم‌عامل iOS 18

بهبود تجربه بازی با قابلیت Game Mode سیستم‌عامل iOS 18

قابلیت Game Mode با بهینه‌سازی عملکرد گوشی، به شما کمک می‌کند تا بدون افت فریم یا تأخیر، بازی‌هایتان را با بهترین کیفیت اجرا کنید.

به‌گزارش‌تک‌ناک، اپل در کنفرانس WWDC 2024 به‌عنوان بخشی از قابلیت‌های جدید iOS 18، حالت بازی (Game Mode) را معرفی کرد. به‌گفته‌ی کریگ فدریگی، مدیر ارشد نرم‌افزار اپل، زمانی‌که حالت بازی روشن باشد، دستگاه شما فعالیت‌های پس‌زمینه را به حداقل می‌رساند تا نرخ فریم را به حداکثر برساند و پاسخ‌گویی با ایرپادز و کنترلرهای بازی را بهبود ببخشد.

ورج می‌نویسد که اپل سال گذشته نیز قابلیت مشابهی به نام Game Mode را به‌عنوان بخشی از macOS Sonoma به سیستم‌عامل مک اضافه کرد؛ با‌این‌حال، این ویژگی نیازمند داشتن مک مجهز به تراشه‌ی اختصاصی اپل (Apple Silicon) است.

اضافه‌شدن Game Mode به iOS جدیدترین گام از تلاش‌های اپل برای تشویق کاربران به اجرای بازی‌های باکیفیت روی آیفون‌هایشان است. اخیراً بازی‌های بزرگی مانند Assassin’s Creed Mirage و Resident Evil Village برای اجرا روی این دستگاه‌ها در‌دسترس قرار گرفته است.

همچنین، شرکت کپکام (Capcom) چند روز پیش اعلام کرد که Resident Evil 7 ماه آینده به iOS و آیپد و مک می‌آید و نسخه‌ی بازسازی‌شده‌ی Resident Evil 2 نیز برای پلتفرم‌های اپل در دست توسعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram