قابلیت Live Activities به سیستم عامل جدید اپل واچ می آید

قابلیت Live Activities به سیستم عامل جدید اپل واچ می آید

اپل با سیستم‌عامل watchOS 11 قابلیت Live Activities را به اپل واچ اضافه کرد که روشی انعطاف‌پذیرتر برای به‌روز نگه‌داشتن افراد درزمینه‌ی رویدادهای زنده و… است.

به گزارش تک‌ناک، کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان ۲۰۲۴ اپل با معرفی انبوهی از قابلیت‌های جدید برای آیفون‌ در iOS 18، توجهات زیادی را به خود جلب کرد. اپل مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را نیز برای iPadOS 18 و macOS Sequoia و tvOS و visionOS 2 و watchOS 11 معرفی کرد.

به‌نقل از نئووین، watchOS 11 در پاییز امسال اپلیکیشن ترجمه را به اپل واچ می‌آورد. این برنامه از سال ۲۰۲۰ با iOS 14 در‌دسترس بوده و به ترجمه‌ی بین ۲۰ زبان پشتیبانی‌شده از‌جمله چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، اوکراینی و پرتغالی کمک می‌کند. با watchOS 11، کاربران اپل واچ با دستگاه‌های سازگار می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

طبق گزارش جدیدی از مک‌رومرز، سیستم‌عامل watchOS 11 قابلیت «فعالیت‌های زنده» (Live Activities) را نیز به اپل واچ خواهد آورد. این قابلیت با iOS 16 معرفی شد و نحوه‌ی تعامل کاربران آیفون با گوشی خود را تغییر داد.

فعالیت‌های زنده با جایگزین‌کردن باکس‌های به‌روزرسانی پویا به‌جای اعلان‌های متعدد هنگام ردیابی تحویل کالا یا نتایج ورزشی، به کاربران اطلاعات لحظه‌ای را مستقیماً روی صفحه‌ی قفل ارائه می‌دهد. اپل می‌گوید:

برای برنامه‌هایی که به‌روزرسانی‌های مکرر محتوا و وضعیت دارند و فراتر از سیستم Push Notification موجود عمل می‌کنند، فعالیت‌های زنده روشی انعطاف‌پذیرتر برای به‌روز نگه‌داشتن افراد درزمینه‌ی رویدادهای زنده و فعالیت‌ها یا کارها است.

طبق این گزارش، اپل با watchOS 11 به‌طور هوشمندانه، فعالیت‌های زنده را مشابه آیفون به اپل واچ می‌آورد. این یعنی هر زمان که فعالیت زنده‌ای روی آیفون شما در حال اجرا باشد، باکس مربوط به آن را روی اپل واچ جفت‌شده خود مشاهده خواهید کرد.

در اپل واچ، فعالیت‌های زنده در Smart Stack نمایش داده می‌شوند که با چرخاندن Digital Crown روی ساعت هوشمند دردسترس است. Smart Stack با دریافت به‌روزرسانی جدید برای اطلاعات، به‌طور خودکار روی صفحه‌ی قفل ظاهر می‌شود و باکس فعالیت‌های زنده را در بالای آن قرار می‌دهد.

درحال‌حاضر، نسخه‌ی آزمایشی توسعه‌دهندگان watchOS 11 در‌دسترس است و می‌توانید آن را دانلود کنید. توجه کنید که این سیستم‌عامل روی اپل واچ سری ۶ یا جدیدتر اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram