امکان جست‌وجوی تماس‌های ناشناس به Google Phone اضافه می‌شود

طبق تازه‌ترین خبرها، گوگل قصد دارد قابلیت جست‌وجوی تماس‌های ناشناس را به برنامه Google Phone اضافه کند.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل در حال توسعه ویژگی جدیدی در برنامه Google Phone است که به کاربران کمک می‌کند تا تماس‌های دریافتی از کسب‌وکارهای ناشناخته را شناسایی کنند. این ویژگی بخشی از برنامه Google Phone است و از پایگاه داده اطلاعات کسب‌وکار گوگل برای ارائه جزئیات درباره تماس‌گیرنده استفاده می‌کند.

هنگامی‌که تماسی از شماره‌ ناشناخته مرتبط با کسب‌وکارها دریافت می‌کنید، برنامه نام کسب‌وکار را نمایش می‌دهد. یکی از کاربران وب‌سایت PiunikaWeb با شناسه AssembleDebug دکمه جدید «lookup» را در نسخه آزمایشی برنامه Google Phone مشاهده کرده است که با ضربه‌زدن روی آن، فهرستی از برنامه‌هایی که می‌توانند جست‌وجوهای وب انجام دهند، نمایش داده می‌شود؛ از‌جمله برنامه جست‌وجوی گوگل.

انتخاب این گزینه به جست‌وجوی شماره ناشناس در گوگل منجر می‌شود. اگر تماس از کسب‌وکارها باشد، فهرست آن برای کمک به شناسایی‌اش نمایش داده می‌شود.

اگرچه برنامه Google Phone به‌صورت پیش‌فرض روی گوشی‌های پیکسل نصب شده است، سایر کاربران اندروید نیز می‌توانند آن را دانلود کنند. دکمه‌ جدید جست‌وجو درکنار گزینه‌های دیگر مانند «مسدودکردن» و «Recents» قرار دارد که هنگام ضربه‌زدن روی تماس اخیر در برنامه Phone آن‌ها را می‌بینید. در دوره‌ای که بسیاری از تماس‌های مزاحم از شماره‌های تقلبی و محلی‌نما می‌آیند، به‌نظر می‌رسد این قابلیت تقریباً پنج سال از زمان ایدئال خود عقب است.

برنامه Google Phone ممکن است تغییرات جزئی دیگری دریافت کند

علاوه‌بر جست‌وجو، گوگل در حال کار روی بازطراحی جزئی رابط کاربری تماس با شماره‌های اضطراری در جدیدترین نسخه بتای برنامه Google Phone است. این تغییرات نسبتاً جزئی هستند و هیچ تغییر عملکردی را به‌همراه ندارند.

ازآنجاکه جست‌وجو و رابط کاربری بازطراحی‌شده تماس با شماره‌های اضطراری در تازه‌ترین نسخه بتای برنامه تلفن ظاهر شده‌اند، نباید فاصله زیادی با انتشار عمومی آن‌ها داشته باشیم. اگر نمی‌توانید تا آن زمان صبر کنید و گوشی اندرویدی روت‌شده دارید، می‌توانید پرچم‌های «۴۵۵۳۱۱۸۵» و «۴۵۴۲۸۱۶۳» را در بسته برنامه شماره‌گیر گوگل فعال و همین‌حالا این ویژگی‌ها را امتحان کنید.

ماه گذشته، مشخص شد که گوگل روی گزینه جدیدی کار می‌کند که به شما امکان می‌دهد تا مستقیماً از برنامه تلفن با یک ضربه از تماس صوتی به تماس ویدئویی Meet انتقال دهید. این ویژگی هنوز به‌طور گسترده عرضه نشده و ممکن است گوگل همه این تغییرات را باهم ادغام و آن‌ها را به‌عنوان بخشی از به‌روزرسانی بعدی Pixel Feature Drop منتشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.