متا قابلیت Communities را به Messenger اضافه می‌کند

متا قابلیت Communities را به Messenger اضافه می‌کند

شرکت متا قابلیت Communities را با هدف برقراری ارتباط گروه‌های بیشتری از کاربران با یکدیگر در پیام‌رسان مسنجر (Messenger) دردسترس قرار می‌دهد.

به‌گزارش تک‌ناک، به‌نظر می‌رسد شرکت متا قابلیت Communities را در مسنجر (Messenger) دردسترس قرار داده است. این قابلیت به ۵,۰۰۰ نفر اجازه می‌دهد تا از‌طریق دعوت‌نامه‌های قابل‌اشتراک‌گذاری به یک جامعه بپیوندند. در این گروه‌ها، می‌توانید در گفت‌وگوهای جمعی شرکت و Home Feed را مشاهده کنید؛ جایی که مدیران می‌توانند به‌روزرسانی‌ها و اعلانات را به‌اشتراک بگذارند.

تک‌کرانچ می‌نویسد که متا دو سال پیش قابلیت Community Chats را در مسنجر برای برقراری ارتباط افراد در گروه‌های فیسبوک معرفی کرد؛ اما با قابلیت جدید Communities دیگر به عضویت در گروه فیسبوک برای پیوستن نیازی نخواهید داشت.

با استفاده از Communities، سازمان‌ها و مدرسه‌ها و حتی محله‌ها می‌توانند با‌هم در ارتباط باشند و از آخرین تحولات مرتبط با خود مطلع شوند. همچنین، می‌توان از آن‌ها برای اتصال افرادی استفاده کرد که سرگرمی مشترکی دارند.

صفحه‌ی راهنمای این قابلیت اشاره می‌کند که گفت‌وگوها در Communities از دستورالعمل‌های حریم خصوصی متفاوت با پیام‌های خصوصی شما پیروی می‌کنند. این شرکت اعلام کرده است:

ازآنجاکه Communities در مسنجر برای گفت‌وگوهای عمومی‌تر طراحی شده‌اند، آن‌ها از همان دستورالعمل‌های حریم خصوصی پیام‌های شخصی شما در مسنجر پیروی نمی‌کنند؛ بلکه از دستورالعمل‌های مشابه گفت‌وگوهای گروهی مرتبط با گروه‌های فیسبوک تبعیت می‌کنند. به‌عنوان مثال، به‌خاطر بسپارید که همه‌ی اعضای فعلی و آینده‌ی جامعه‌ی شما می‌توانند محتوای گفت‌وگو را ببینند و متا محتوا را با استانداردهای جامعه ما بررسی می‌کند.

همان‌طور‌که گفته شد، این ویژگی هنوز برای همه‌ی کاربران فعال نشده است. اگر این قابلیت برایتان دردسترس باشد، گزینه‌ی ایجاد جامعه‌ی جدید را در منو سمت چپ برنامه‌ی مسنجر موبایل خود مشاهده خواهید کرد.

اقدام اخیر متا برای راه‌اندازی گروه‌های جامعه‌ای که از فیسبوک جدا شده‌اند، نشان می‌دهد که مسنجر در حال تبدیل‌شدن به برنامه‌ای مستقل است. به‌طور مشابه، متا اخیراً تب «برجسته‌ها» (Highlights) را اضافه کرده است که به شما امکان می‌دهد تا پست‌های فیسبوک دوستانتان را ببینید و مستقیماً از مسنجر آن‌ها را لایک کنید و نظر بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram