پست‌های موقت و تب مدیا به تردز اضافه خواهند شد

پست‌های موقت و تب مدیا به تردز اضافه خواهند شد

شرکت متا در حال کار روی قابلیت‌های کاربردی مهم مانند پست‌های موقت و تب مدیا است تا آن‌ها را به شبکه‌ی اجتماعی تردز اضافه کند.

به‌گزارش تک‌ناک، تردز، شبکه‌ی اجتماعی متعلق به متا، روی قابلیت ارسال پست‌های موقت کار می‌کند که پس از انتشار در پروفایل شما، برای همیشه حذف می‌شوند. این خبر را الساندرو پالوزی، افشاکننده و مهندس معکوس‌کننده‌ی شناخته‌شده در شبکه‌های اجتماعی، با انتشار پستی در شبکه‌ی اجتماعی ایکس اعلام کرده است.

پالوزی اسکرین‌شاتی را به‌اشتراک گذاشته است که نحوه‌ی احتمالی کارکرد این قابلیت را نشان می‌دهد. پست‌هایی که با این قابلیت به‌اشتراک می‌گذارید، به‌طور خودکار پس از ۲۴ ساعت همراه با تمام کامنت‌هایی که کاربران دیگر روی پست شما گذاشته‌اند، حذف خواهند شد.

هنگام ایجاد پست، پیام هشداری روی صفحه‌ی جدید تردز نمایش داده می‌شود که می‌گوید:

پست شما و تمام پاسخ‌ها به‌صورت خودکار پس از ۲۴ ساعت حذف و از پروفایل شما برداشته خواهند شد.

تردز

به‌نقل از نئوین، این قابلیت احتمالاً مشابه ویژگی استوری در اینستاگرام عمل می‌کند. استوری‌هایی که در اینستاگرام به‌اشتراک می‌گذارید، یک روز باقی می‌مانند و سپس حذف و در آرشیو پروفایل شما ذخیره می‌شوند. مدیرعامل اینستاگرام، آدام موسری، اوایل سال جاری اعلام کرد که این شرکت در حال آزمایش قابلیت آرشیو‌کردن پست‌ها در تردز است.

شما می‌توانید به‌صورت دستی هر پست را آرشیو یا تنظیم کنید تا به‌طور خودکار تمام پست‌ها بعد از مدت‌زمان مشخصی آرشیو شوند. بااین‌حال، هنوز مشخص نیست که آیا تردز به شما امکان آرشیو‌کردن پست‌های موقت را برای دسترسی در آینده می‌دهد یا خیر.

تردز

افزون‌براین، تردز در حال الگوبرداری از قابلیت دیگری از شبکه‌ی اجتماعی X است. پالوزی کشف کرده است که تردز در حال آماده‌سازی تب جدیدی به نام «رسانه» (Media) است که در‌کنار تب‌های «تردز» و «پاسخ‌ها» و «بازنشرها» در صفحه‌ی پروفایل کاربر نمایش داده می‌شود. به‌عنوان مثال، تبی به نام «رسانه» در صفحه‌ی پروفایل X وجود دارد که تمام تصویرها و ویدئوهای بارگذاری‌شده‌ی کاربر را نمایش می‌دهد.

تردز که وابسته به اینستاگرام است، درحال‌حاضر بیش از ۱۵۰ میلیون نفر کاربر فعال ماهانه دارد و در به ‌روزرسانی‌های اخیر، چندین قابلیت جدید ازجمله رابط کاربری دسکتاپ بازطراحی‌شده، شمارنده‌ی کل بازدید (برای پست‌ها)، گزینه‌های کنترل برای پست‌ها و امکان فیلترکردن کلمات توهین‌آمیز را به سرویس خود اضافه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram