معرفی نسل جدید کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری با محافظت ۴ برابری

معرفی نسل جدید کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری با محافظت ۴ برابری

استارت‌آپ آلمانی Inflabi کلاه ایمنی بادی جدیدی را برای دوچرخه سواری معرفی کرده است که محافظت آن چهار برابر بیشتر از کلاه‌های فوم معمولی خواهد بود. 

به گزارش تک‌ناک، وقتی زمان دوچرخه سواری فرا می‌رسد، این کلاه در چند ثانیه از طریق یک پمپ جیبی برقی به حالت کلاه ایمنی باز می‌شود و راحتی بیشتری را برای دوچرخه سواران فراهم می‌کند و در صورت عدم استفاده به آسانی حمل و جمع می‌شود.

بیش از یک دهه پیش سوئد با رونمایی و عرضۀ کلاه ایمنی ایربگ‌دار دوچرخه، به نام هوودینگ جلوتر از زمان خود بود. این کلاه، ایمنی بسیار خوبی به همراه دارد و برای رفت‌وآمدهای غیررسمی مناسب است، امّا تسمۀ بزرگ با قابلیت باد کردن خودکار که در آن فشرده می‌شود، به نظر نمی‌رسد که راحت باشد و به طور قطع گزینه‌ای نیست که دوچرخه‌سواران تمایل داشته باشند در تابستان و دوچرخه‌ سواری‌های طولانی و گرم بپوشند.

جدیدترین نسل از کلاه‌های بادی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به اندازۀ کافی سبک و راحت بر روی سر قرار بگیرند تا کاملاً باد شده و پوشیده شوند، نه اینکه در هنگام ضربه باد شوند. چنین کلاه‌هایی برای حمل و ذخیره‌سازی آسان نیز بسته می‌شوند.

سال گذشته، نمونۀ اولیه یک کلاه ایمنی بادی از استارت‌آپ آلمانی Inflabi معرفی شد که قول محافظتی چهار برابر بیشتر از کلاه‌های فوم معمولی را داشت و وزن آنها کمتر از 142 گرم بود و با اندازۀ کوچک خود قابلیت حمل در کیف یا کوله‌پشتی را داشت.

کلاه aH-1 Ventete راحت به نظر می‌رسد، امّا شکل متفاوتی دارد. طراحی آجدار آن، تا شدن آکاردئونی‌مانند را ارائه می‌کند که به آن اجازه می‌دهد در صورت تخلیۀ باد کاملاً صاف بسته شود.

استارت‌آپ سازندۀ این کلاه، ضخامت Ventete را با لپ‌تاپ مقایسه می‌کند، که نشان می‌دهد به راحتی در یک کوله پشتی یا کیف قرار می‌گیرد و برای رفت و آمد با دوچرخه به محل کار، مناسب است. ادعا شده که این کلاه از طریق یک پمپ الکتریکی کوچک و قابل حمل در 30 ثانیه باد می‌شود که یک عمل به نسبت مسحورکننده است.

شرکت سازندۀ Ventete که در لندن مستقر است، بیش از یک دهه طراحی این کلاه‌ بادی را توسعه داده، امّا هنوز مشخصات تولید را نهایی نکرده است. این شرکت در ابتدای این ماه شروع به افزایش تبلیغات کرد. همچنین در نمایشگاه اخیر Outdoor by ISPO شرکت داشت. این شرکت می‌گوید که هنوز مشخصات نهایی، در دسترس بودن یا اطلاعات قیمتی برای به اشتراک گذاشتن ندارد. زمانی که شرکت طراحی اطلاعات حیاتی را فاش کرد، ما به بررسی عمیق‌تری خواهیم پرداخت.

گفتنی است که استارت‌آپ Inflabi، کلاه بادی خود را برای پیش‌سفارش با قیمت 149 یورو (تقریباً 160 دلار آمریکا) در وب‌سایت خود قرار داده است، که این قیمت برای یک کلاه ایمنی دوچرخه ارزان نیست، امّا برای افرادی که می‌خواهند راحت‌تر باشند، وسیله‌ای کاربردی محسوب می‌شود.

فراتر از قیمت بالا، کلاه‌های بادی با بسته‌بندی کوچک وسایل بسیار جذابی به نظر می‌رسند، که محافظت محکم‌تری را در قالب حمل بسیار راحت‌تر ارائه می‌دهند. طراحی آجدار Ventete باید تهویۀ زیادی را نیز ارائه کند، اگرچه به نظر می‌رسد که همین طراحی، این کلاه ایمنی را برای دوچرخه سواری خارج از جاده مانند فضاهایی که سنگ‌ها، شاخه‌ها و سایر عناصر وجود دارند و به راحتی می‌توانند باد آن را خالی کنند، ناکارآمد است. بنابراین به نظر می‌رسد این کلاه ایمنی بادی برای دوچرخه‌ سواران شهری مفید باشد و کاربرد چندانی برای دوچرخه سواران کوهستان یا شن سواران ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram