مایکروسافت در سال ۲۰۲۴ نسخه متفاوت ویندوز را منتشر می‌کند

مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی است تا در سال ۲۰۲۴ نسخه جدید و کارآمدی از ویندوز را منتشر کند که در آن از هوش مصنوعی و ویژگی‌های بسیار نوآورانه استفاده شده است.

به‌گزارش تک‌ناک، تیم ویندوز مایکروسافت اخیراً تغییرات مدیریتی عظیمی را تجربه کرده است. همان‌طور‌که انتظار می‌رفت، این تحولات به تغییر برنامه‌های این شرکت درباره به‌روزرسانی‌های آینده و نسخه‌های جدید ویندوز منجر شده است.

ویندوز سنترال گزارش مهمی درباره آینده ویندوز در سال ۲۰۲۴ منتشر و جزئیات ادعاشده درباره نسخه جدید با تمرکز فراوان بر هوش مصنوعی و ویژگی‌های نوآورانه را فاش کرده است.

بازگشت به انتشار یک به‌روزرسانی سالانه با ویژگی‌های جدید

نئووین می‌نویسد که Hudson Valley، نسخه بعدی ویندوز، نحوه به‌روزرسانی سیستم عامل مایکروسافت با ویژگی‌های جدید را دوباره تغییر خواهد داد. براساس این گزارش، مایکروسافت از ایده افزودن قابلیت‌های جدید به سیستم‌عامل با یک یا دو به‌روزرسانی در هر سال دست برداشته است و اکنون، قصد دارد یک به روزرسانی سالانه با ویژگی‌های جدید عرضه کند.

با‌این‌حال، احتمالاً قبل از اینکه مایکروسافت نسخه Hudson Valley ویندوز ۱۱ را در سپتامبر یا اکتبر منتشر کند، به‌روزرسانی Moment دیگری را در نیمه اول سال ۲۰۲۴ دردسترس خواهد داد. Hudson Valley برپایه پلتفرم Germanium توسعه خواهد یافت و اولین کامپیوترهایی که از آن و پردازنده‌های ARM قدرت می‌گیرند، ژوئن‌۲۰۲۴ روانه‌ی بازار خواهند شد.

digikala

Germanium تغییرات و بهبودهای چندگانه‌ای را به‌همراه خواهد داشت که به سود کامپیوترهایی با پردازنده‌های ARM خواهد بود؛ مانند Qualcomm Snapdragon G Elite که به‌تازگی معرفی شده است.

به‌عبارت‌دیگر، باید انتظار دستگاه‌های جدید با تغییرات درخورتوجه را داشته باشید. ویژگی‌های جدیدی که برای Hudson Valley برنامه‌ریزی شده‌اند، در چند ماه آینده در به‌روزرسانی‌های تجمعی دردسترس قرار خواهند گرفت. برای کاربران فعلی ویندوز ۱۱، نسخه Hudson Valley به‌عنوان ارتقای اصلی سیستم‌عامل مشابه با تغییر از ویندوز ۷ به ۱۰ خواهد بود.

ویژگی‌های جدید Hudson Valley کدام‌اند؟

همان‌طور‌که نئووین پیش‌بینی کرده بود، بسیاری از ویژگی‌ها به سخت‌افزار اختصاصی نیاز خواهند داشت؛ مانند واحدهای پردازش عصبی (NPU). ویندوز سنترال ادعا می‌کند که مایکروسافت قصد دارد پوسته‌ قدرتمند مبتنی‌بر هوش مصنوعی را با Copilot پیشرفته معرفی کند که در پس‌زمینه کار کند و جست‌وجو را بهبود دهد و بینش‌های زمینه‌ای فراهم کند. منابع ناشناس ادعا می‌کنند که Hudson Valley ویژگی‌های هوش مصنوعی نوآورانه را به‌همراه خواهد آورد.

تایم‌لاین ویندوز این بار احتمالاً با هوش مصنوعی بازخواهد گشت. Copilot به شما امکان می‌دهد تا هر نمونه، صفحه‌نمایش، برنامه یا فایلی که حاوی کلمه یا عبارت خاصی است، جست‌وجو کنید. جست‌وجوی ویندوز از زبان طبیعی پشتیبانی خواهد کرد و به کاربران امکان خواهد داد تا با استفاده از زبان توصیفی فایل‌ها را پیدا کنند.

ویژگی‌های دیگر شامل ارتقای ویدئو برای رسانه‌ها و بازی‌ها و زیرنویس‌های زنده بهتر و تصاویر پس‌زمینه مبتنی‌بر هوش مصنوعی با افکت‌های پارالاکس است. فراموش نکنید که درباره منو شروع (Start) و جست‌وجوگر فایل (File Explorer) صحبت کنیم. آن‌ها باید ناحیه‌ای اختصاصی برای برنامه‌هایی که برای خالقان هدفمند شده‌اند، دریافت و به‌عنوان اجراکننده سریع برای Microsoft 365 عمل کنند.

درباره ویژگی‌های مفید دیگر، انتظار می‌رود که کارایی مصرف انرژی بهبود یافته باشد و عمر باتری تا 50درصد روی سخت‌افزارهای خاصی افزایش یابد. به‌نظر می‌رسد مایکروسافت در‌حال‌حاضر برخی از این قسمت‌ها را در نسخه‌های Canary جدیدتر آزمایش می‌کند.

این ویندوز 12 است؟

مانند نواروظیفه، مایکروسافت هنوز تصمیم نگرفته است که به نسل بعدی ویندوز چه نامی بدهد. استفاده از نام ویندوز ۱۲ ممکن است بازار را تقسیم کند؛ زیرا ویندوز ۱۰ در‌حال‌حاضر در‌حدود روی یک‌میلیارد دستگاه و ویندوز ۱۱ تقریباً روی چهارصدمیلیون دستگاه نصب شده است. صدها‌میلیون رایانه نمی‌توانند به ویندوز ۱۱ ارتقا یابند؛ بنابراین، مایکروسافت می‌تواند از نام‌های ساده‌تر استفاده کند تا حداقل کمی منظم‌تر به‌نظر برسد.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.