درخواست مایکروسافت از کارمندان چینی خود برای ترک این کشور

مایکروسافت

مایکروسافت به‌دنبال تشدید تنش‌ها میان چین و آمریکا، از کارمندان چینی خود درخواست کرد تا از این کشور خارج شوند.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت از صدها نفر از کارکنان چینی خود که در بخش‌های ابری و یادگیری ماشین مشغول به کار هستند، درخواست کرد تا به خارج از چین نقل‌مکان کنند.

این خبر در حالی منتشر شده است که تنش‌های تجاری بین ایالات متحده و چین همچنان در حال افزایش است. ایالات متحده مدتی است که تلاش می‌کند تا دسترسی چین به فناوری‌های اصلی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مانند نیمه‌رساناهای پیشرفته و هوش مصنوعی را محدود کند.

دولت جو بایدن محدودیت‌های تجاری مختلفی وضع کرده است که بسیاری از شرکت‌های ایالات متحده و سایر نقاط جهان را از معامله با شرکت‌های چینی منع می‌کند؛ زیرا نمی‌خواهد چین در فناوری‌هایی که می‌تواند علیه منافع ایالات متحده استفاده شود، دست برتر را داشته باشد.

وال‌استریت ژورنال در گزارش خود می‌نویسد که احتمالاً کاخ‌سفید در حال بررسی قوانین جدیدی است تا از شرکت‌های آمریکایی بخواهد قبل از ارائه محصولات خود به مشتریان در چین، مجوز دریافت کنند. این موضوع می‌تواند به‌معنای تغییرات عمده‌ای در نحوه عملکرد مایکروسافت و سایر شرکت‌ها ازجمله آمازون و گوگل در چین باشد؛ به‌ویژه در بخش‌های ابری و هوش مصنوعی.

مایکروسافت از حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر از کارکنان خود که بیشترشان ملیت چینی دارند، خواسته است تا به کشورهای دیگر ازجمله ایالات متحده، ایرلند، استرالیا و نیوزیلند نقل‌مکان کنند. این کارکنان عمدتاً در بخش‌های یادگیری ماشین و ابری (Cloud) کار می‌کنند.

مایکروسافت حدود ۷,۰۰۰ نفر کارمند در مراکز تحقیق و توسعه خود در منطقه آسیا و اقیانوسیه دارد که اکثر آنان در چین مستقر هستند. یکی از سخن‌گویان مایکروسافت به وال‌استریت ژورنال گفته که این شرکت همچنان به منطقه متعهد است و به فعالیت در چین ادامه خواهد داد.

آنان همچنین تصریح کردند که فراهم‌کردن فرصت‌های داخلی بخشی از کسب‌و‌کار جهانی مایکروسافت محسوب می‌شود و فرصت انتقال داخلی اختیاری است و تنها با تعدادی از کارکنان مطرح شده است.

مایکروسافت تلاش زیادی کرده است تا عملیات رایانش ابری خود را در سراسر جهان گسترش دهد. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که مراکز داده خود را در آسیا گسترش می‌دهد تا به تقاضای رو‌به‌افزایش جهانی پاسخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.