تبدیل کوپایلت به وب‌اپلیکیشن در کامپیوترهای Copilot Plus

تبدیل کوپایلت به وب‌اپلیکیشن در کامپیوترهای Copilot Plus

با تصمیم عجیب مایکروسافت، دستیار هوش مصنوعی کوپایلت در کامپیوترهای کوپایلت پلاس به وب‌اپلیکیشن (PWA) تبدیل شده است.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت اوایل این هفته مجموعه‌ای از کامپیوترهای Copilot Plus را عرضه کرد که همگی به دکمه‌ی اختصاصی کوپایلت روی صفحه‌کلید مجهزند. این اولین تغییر بزرگ در صفحه‌کلیدهای ویندوز طی 30 سال گذشته است؛ اما تنها کاری که این دکمه در‌حال‌حاضر انجام می‌دهد، اجرای نسخه‌ی وب‌اپلیکیشن (PWA) کوپایلت است.

بنابر گزارش ورج، برخلاف تجربه‌ی یکپارچه‌ی Copilot در سال گذشته، این برنامه‌ی تحت‌وب حتی دیگر با ویندوز یکپارچه نمی‌شود؛ بنابراین، دیگر نمی‌توانید از دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت برای کنترل تنظیمات ویندوز 11 یا نگه‌داشتن آن به‌عنوان نوار کناری استفاده کنید. مایکروسافت حتی میان‌بر صفحه‌کلید کوپایلت را در کامپیوترهای جدید کوپایلت پلاس حذف کرده است؛ بنابراین، کلید ترکیبی WINKEY + C دیگر کار نمی‌کند.

امید می‌رفت که مایکروسافت کلید Copilot را به چیزی شبیه کلید ویندوز تبدیل کند؛ به‌طوری‌که بتوان از آن در ترکیب با سایر کلیدها برای راه‌اندازی میا‌ن‌برهای برنامه‌ها یا حتی ویژگی‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی در ویندوز استفاده کرد. این کار باعث می‌شد تا کلید کوپایلت کاربردی‌تر از صرفاً راه‌اندازی وب‌اپلیکیشن باشد.

مایکروسافت هنوز توضیح نداده است که چرا کوپایلت را از تجربه‌ی یکپارچه‌تر در ویندوز به PWA ساده تبدیل کرده است که دیگر نمی‌تواند تنظیمات ویندوز را کنترل کند. تیم ویندوز اینسایدر در پستی وبلاگی می‌گوید:

در حال تکامل تجربه‌ی Copilot در ویندوز به‌عنوان برنامه‌ای هستیم که به نوار‌وظیفه متصل می‌شود. این امر به کاربران امکان می‌دهد تا از مزایای برنامه‌های سنتی، از‌جمله قابلیت تغییر اندازه و جابه‌جایی و اتصال پنجره بهره‌مند شوند. این بازخوردی است که از کاربران در طول پیش‌نمایش کوپایلت در ویندوز دریافت کرده‌ایم.

مایکروسافت می‌گوید که به‌لطف این تغییرات، خواهد توانست Copilot را سریع‌تر توسعه دهد و بهینه‌سازی کند؛ بنابراین، شاید در آینده شاهد تغییراتی باشیم که این پسرفت در عملکرد را منطقی جلوه دهد.

در‌حال‌حاضر، کلید جدید Copilot جایگزین کلید منو (کلید برنامه) روی صفحه‌کلید کامپیوترهای Copilot Plus جدید می‌شود و مایکروسافت برنامه‌ی کوپایلت را نیز به نوار‌وظیفه متصل کرده است؛ پس حتی به استفاده از کلید اختصاصی نیازی ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram