محدودیت مصرف رم در مرورگر اج تجربه‌ای روان‌تر ارائه می‌دهد

مایکروسافت در حال توسعه‌ قابلیت جدیدی برای مرورگر اج است که به کاربران امکان می‌دهد تا میزان رم مصرفی آن را محدود کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، فردی با نام کاربری Leopeva64 که یکی از افراد خبره درزمینه‌ کشف ویژگی‌های جدید اج است، بخش تنظیمات جدیدی را در نسخه‌های آزمایشی این مرورگر پیدا کرده است که اسلایدری برای محدودکردن دسترسی اج به رم را شامل می‌شود.

به‌نظر می‌رسد اسلایدر رم به‌طور ویژه برای گیمرهای کامپیوتر طراحی شده باشد؛ زیرا در نسخه‌های Canary مرورگر اج گزینه‌ای وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تا میزان رم مصرفی را هنگام اجرای بازی‌های کامپیوتری یا به‌طور‌کلی محدود کنید.

با اینکه این اسلایدر در سیستمی با ۱۶ گیگابایت رم به شما اجازه می‌دهد تا مصرف رم را بین ۱ تا ۱۶ گیگابایت انتخاب کنید، مایکروسافت هشدار می‌دهد که تنظیم محدودیت روی کمترین حالت ممکن است بر سرعت مرورگر تأثیر بگذارد.

هنوز مشخص نیست که مایکروسافت چه زمانی این قابلیت را دردسترس قرار خواهد داد؛ زیرا درحال‌حاضر فقط در نسخه‌های Canary مرورگر اج در حال آزمایش است.

ناگفته نماند که اسلایدر رم در بخش «موارد ضروری مرورگر» نیز در‌دسترس قرار دارد که شامل حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای اج می‌شود. مایکروسافت سال‌ها پیش برای بهبود مصرف رم و CPU و باتری مرورگر، «حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی و عملکرد» را برای اج معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.