تمرکز مایکروسافت بر ادغام هوش مصنوعی در بازی‌ها

هوش مصنوعی توجه مایکروسافت را به خود جلب کرده و این شرکت حالا به‌دنبال متخصصان هوش مصنوعی برای کمک به اجرای این فناوری در بازی‌هایش است.

به‌گزارش تک‌ناک، هوش مصنوعی قدرت متحول‌کردن بازی‌ها را دارد؛ اما در‌حال‌حاضر، این فناوری نحوه بازی‌کردن و تعامل ما با بازی‌ها را فرا‌ نگرفته است. با‌این‌حال، شرکت‌های زیادی هستند که برای ادغام هوش مصنوعی در بازی‌ها سخت تلاش می‌کنند.

به‌نقل از Windows Latest، مایکروسافت اخیراً برای استخدام «مدیر ارشد و علوم کاربردی و هوش مصنوعی بازی» آگهی‌ شغلی منتشر کرده است. در شرح این شغل آمده است:

فرد مدنظر تیمی از دانشمندان کاربردی و داده را مدیریت می‌کند که مدل‌های یادگیری عمیق و بنیادی جدید را برای پشتیبانی از نیازهای بازی توسعه می‌دهند. این نقش با تیم‌های سراسر استودیوهای بازی و سرویس‌های پلتفرم ارتباط برقرار و فرصت‌هایی را برای تجربه‌های جدید بازیکن با توسعه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ایجاد می‌کند تا نسل بعدی از پلتفرم و تجربه‌های بازی را زنده کند.

از این آگهی شغلی مشخص است که مایکروسافت می‌خواهد هوش مصنوعی را در بازی‌های آینده‌اش امتحان کند. در‌حالی‌که آگهی شغلی به جزئیات برنامه دقیق مایکروسافت اشاره نمی‌کند، می‌توانیم حدس‌هایی بزنیم.

با‌توجه‌به اینکه ردموندی‌ها می‌خواهند روی «تجربه‌های جدید گیمرها» تمرکز کنند، احتمالاً به ایجاد شخصیت‌های غیرقابل‌بازی (NPC) مبتنی‌بر هوش مصنوعی اشاره می‌کند؛ درست شبیه کاری که انویدیا با فناوری توسعه بازی‌اش انجام می‌دهد. همچنین، ممکن است شامل تولید محتوای لحظه‌ای برای تجربه بازیکنان باشد.

بد نیست بدانید که آگهی شغلی به‌طور خاص به «تیم‌های سراسر استودیوهای بازی» اشاره می‌کند. این یعنی مایکروسافت احتمالاً هوش مصنوعی را در کل سبد استودیوهای بازی‌سازی خود مستقر می‌کند. این شامل اکتیویژن بلیزارد نیز می‌شود که مایکروسافت چندی پیش آن را تصاحب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.