پلتفرم توسعه‌دهندگان NET 8. عرضه شد

در گزارشی تازه آمده است که مایکروسافت NET 8.، جدیدترین نسخه از پلتفرم توسعه متن‌باز .NET را منتشر کرده است. این نسخه با بهبود‌های زیادی در عملکرد همراه است.

به‌گزارش تک‌ناک، امروز، مایکروسافت جدیدترین نسخه از پلتفرم توسعه‌ی متن‌باز NET. (Indonesian television network) را منتشر کرد. نسخه‌ی جدید، NET 8.، نه‌تنها شامل بهبودهای زیادی در عملکرد است؛ بلکه سازنده‌ی کد جدیدی به نام Dynamic Profile-Guided Optimization (PGO) را اضافه کرده است که مایکروسافت می‌گوید باعث افزایش سرعت 20‌درصدی در عملکرد برنامه‌های ساخته‌شده با NET 8. خواهد شد.

ویدئو

مایکروسافت در پستی وبلاگی اعلام کرد:

مجموعه دستورهای AVX-512 که در‌حال‌حاضر پشتیبانی می‌شود، به شما امکان می‌دهد تا عملیات‌های موازی را روی بردارهای 512‌بیتی از داده‌ها انجام دهید. این یعنی می‌توانید در زمان کمتر حجم بیشتری از داده‌ها را پردازش کنید. هم‌اکنون، انواع پایه (عددی و فراتر از آن) رابط برنامه‌ریزی‌شدنی و تجزیه‌پذیر جدیدی پیاده‌سازی می‌کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد مستقیماً با فرمت UTF-8 فرمت و تجزیه شوند، بدون هیچ سربار رمزگذاری.

پلتفرم توسعه‌دهندگان NET 8. عرضه شد

مایکروسافت می‌گوید نتایج آزمایش‌های TechEmpower نشان می‌دهد که در سناریو JSON API، عملکرد NET 8. درمقایسه‌با NET 7. نزدیک به 18‌درصد و در سناریو Fortunes نیز، عملکرد NET 8. درمقایسه‌با NET 7. تقریباً 24درصد افزایش می‌یابد. از‌آن‌جا‌که این پلتفرم را مایکروسافت توسعه‌ داده است، استفاده از NET 8. برای برنامه‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی را توصیه می‌کند. ردموندی‌ها اعلام کردند:

یکپارچه‌سازی Tensor Primitives با رشد برنامه‌های اجراشدنی هوش مصنوعی و ابزارها و SDKهای جدیدی به‌وجود آمدند. با همکاری بسیاری از شرکای داخلی و خارجی مانند Azure OpenAI ،Azure Cognitive Search ،Milvus ،Qdrant و Microsoft Teams مطمئن شدیم که توسعه‌دهندگان NET. به‌راحتی به مدل‌ها و خدمات و پلتفرم‌های مختلف هوش مصنوعی از‌طریق SDKهای مرتبط دسترسی داشته باشند. علاوه‌بر‌این، SDK متن‌باز Semantic Kernel ترکیب این اجزا را در برنامه‌های جدید و موجود ساده‌تر می‌کند تا به شما در ارائه‌ی تجربه‌های کاربری نوآورانه کمک کند.

نئووین می‌نویسد که برنامه‌های AOT یا Ahead-of-Time نیز هنگام توسعه در NET 8. و استفاده از پلتفرم لینوکس و ویندوز، عملکرد بهتری مشاهده می‌کنند. این یعنی توسعه‌دهندگان به استفاده از کامپایلر JIT یا Just-in-Time برای کامپایل برنامه‌های خود در زمان اجرا نیازی ندارند.

علاوه‌بر معرفی NET 8.، مایکروسافت نسخه‌ی اولیه .NET Aspire را نیز منتشر می‌کند. این استکی براساس نظر مایکروسافت است که برای ساخت برنامه‌های مبتنی‌بر ابر طراحی شده است. مایکروسافت اعلام کرده است که به‌طور پیش‌فرض از اجزای متنوعی مانند تلمتری، انعطاف‌پذیری، پیکربندی و بررسی‌های سلامت استفاده می‌کند.

همچنین، مایکروسافت می‌گوید که از تجربه‌ی توسعه‌دهنده‌ی محلی ساده‌ای بهره می‌برد که به‌اندازه‌ی کافی پیشرفته است تا بتواند برنامه‌های مبتنی‌بر ابر را ایجاد کند. توسعه‌دهندگان می‌توانند اطلاعات بیشتر درباره‌ی NET Aspire. را در این پست وبلاگ جداگانه بیابند و دیدگاه‌های خود درباره‌ی این نسخه‌ی پیش‌نمایش را در GitHub ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.