مدیریت گوشی‌های اندرویدی از منو استارت ویندوز ۱۱ ممکن شد

مدیریت گوشی‌های اندرویدی از منو استارت ویندوز ۱۱ ممکن شد

مایکروسافت جزئیات بیشتری درباره‌ی قابلیت مدیریت دستگاه‌های اندرویدی ازطریق منو استارت در ویندوز ۱۱ به‌اشتراک گذاشت.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت مدت‌هاست که با برنامه‌ی فون لینک امکان اتصال گوشی‌های هوشمند خود به سیستم‌عامل ویندوز را برای کاربران اندروید فراهم می‌کند. به‌تازگی ردموندی‌ها با روشی یکپارچه‌تر برای مدیریت گوشی هوشمند یا تبلت اندرویدی با ویندوز ۱۱، این قابلیت را یک قدم جلوتر می‌برند. این موضوع ممکن است دلیل باگ مصرف انرژی زیاد CPU باشد.

مایکروسافت در حال آزمایش ویژگی جدیدی به‌عنوان بخشی از نسخه‌ی پیش‌نمایش ۲۲۶۳۵.۳۷۹۰ (KB5039307) کانال بتای ویندوز اینسایدر است که قابلیت‌های موجود در برنامه‌ی جداگانه‌ی فون لینک را با منو استارت ویندوز ۱۱ ادغام می‌کند. این شرکت با انتشار پستی در وبلاگ ویندوز اینسایدر درباره‌ی ویژگی یادشده می‌نویسد:

در حال راه‌اندازی تدریجی ویژگی جدیدی برای کاربران کانال بتای ویندوز اینسایدر هستیم که به آنان امکان می‌دهد تا مستقیماً از منو استارت کامپیوترهای شخصی ویندوز ۱۱، از تلفن‌همراه خود استفاده کنند. با این ویژگی، آنان می‌توانند بدون مشکل خاصی متصل بمانند و به عملکردهای دستگاه تلفن‌همراه خود مستقیماً از منو استارت دسترسی داشته باشند.

ویژگی‌های مهم قابلیت یادشده عبارت‌اند از:

  • اتصال آسان: وضعیت باتری و اتصال گوشی خود را مستقیماً از منو استارت کامپیوتر شخصی ویندوز ۱۱ مشاهده کنید.
  • ارتباط یکپارچه: مستقیماً از منو استارت به پیام‌ها و تماس‌ها و عکس‌های گوشی خود دسترسی داشته باشید و مطمئن شوید که هرگز هیچ‌یک از به‌روزرسانی‌ها یا لحظه‌های مهم را از دست نخواهید داد.
  • تداوم تجربه: کارهایی که روی گوشی خود شروع کرده‌اید، از همان نقطه و به‌طور یکپارچه با منو استارت ادامه دهید.

این ویژگی به‌تدریج برای کاربران ویندوز اینسایدر منتشر می‌شود و تنها برای کاربران اندروید که از قبل از‌طریق فون لینک متصل شده‌اند، روی ویندوز ۱۱ در‌دسترس قرار می‌گیرد. در ماه‌های آینده، پشتیبانی از iOS نیز به ویژگی گفته‌شده اضافه خواهد شد. این قابلیت را از‌طریق تنظیمات > شخصی‌سازی > استارت می‌توان مدیریت کرد.

اعضای کانال بتای ویندوز اینسایدر که نسخه‌ی پیش‌نمایش ۲۲۶۳۵.۳۷۹۰ یا جدیدتر و نیز نسخه‌ی ۱.۲۴۰۵۲.۱۲۴.۰ یا جدیدتر برنامه‌ی فون لینک را دارند‌، می‌توانند ویژگی‌های جدید مدیریت دستگاه‌های اندرویدی را در منو استارت بررسی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram