بخش تنظیمات ماوس سرانجام به ویندوز ۱۱ راه می‌یابد

بخش تنظیمات ماوس سرانجام به ویندوز ۱۱ راه می‌یابد

با به‌روزرسانی جدید ویندوز 11، کاربران می‌توانند به طیف گسترده‌ای از تنظیمات ماوس، ازجمله سرعت نشانگر و حساسیت کلیک و گزینه‌های اسکرول مستقیماً از برنامه‌ی تنظیمات دسترسی داشته باشند.

به‌گزارش تک‌ناک، سال‌هاست که منتظر چنین روزی بودیم تا اولین کاری که هنگام پیکربندی کامپیوتر جدید با ویندوز 11 انجام می‌دهیم، غیرفعال‌کردن «بهبود دقت نشانگر» در کنترل پنل قدیمی و معکوس‌کردن جهت چرخش اسکرول ماوس با استفاده از ویرایشگر رجیستری باشد. به‌زودی، کاربران خواهند توانست برای کنترل این تنظیمات، به رابط کاربری تنظیمات ویندوز 11 بروند.

ورج می‌نویسد که یکی از کاربران ویندوز به نام PhantomOfEarth کشف کرده است که مایکروسافت به‌طور مخفیانه در حال کار روی افزودن این گزینه‌ها به رابط تنظیمات ویندوز 11 است. جدیدترین نسخه‌ی Canary ویندوز 11 که امروز منتشر شد، شامل این گزینه‌ها در تنظیمات است؛ اما در‌حال‌حاضر پشت پرچمی پنهان شده‌اند.

سال‌ها است که کاربران لپ‌تاپ‌های ویندوزی می‌توانند جهت اسکرول پد لمسی را معکوس کنند؛ اما همیشه این سؤال مطرح بوده است که چرا کاربران کامپیوترهای رومیزی مجبور بوده‌اند برای تغییر امری به این سادگی مانند جهت اسکرول ماوس به کلیدهای رجیستری متوسل شوند یا برای دستیابی به این قابلیت به نرم‌افزار سازندگان غیرمجاز ماوس تکیه کنند؟ در سیستم‌عامل مک شرکت اپل این قابلیت برای ماوس‌ها سال‌هاست که وجود دارد و به‌صورت پیش‌فرض با حرکت رو به پایین چرخ ماوس، اسکرول به‌سمت بالا انجام می‌شود.

به همین ترتیب، «بهبود دقت نشانگر» قابلیتی است که معمولاً گیمرهای کامپیوتر آن را غیرفعال می‌کنند. برای دسترسی به این تنظیم، همیشه مجبور بوده‌اید به «تنظیمات اضافی ماوس» یا کنترل پنل اختصاصی ماوس با رابط کاربری قدیمی آن مراجعه کنید.

اگر از کامپیوتر خود برای بازی استفاده می‌کنید و به‌طور مرتب بین مک‌او‌اس و ویندوز جابه‌جا می‌شوید، افزوده‌شدن این دو تنظیم ماوس به ویندوز 11 قطعاً خوشحال‌کننده است. مایکروسافت رسماً تأیید نکرده است که این تنظیمات در راه هستند؛ اما با‌توجه‌به اینکه آن‌ها تقریباً وارد مرحله‌ی آزمایش می‌شوند، انتظار داریم در اواخر امسال برای همه‌ی کاربران ویندوز 11 دردسترس قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram