کنسول دستی Claw 8 AI Plus ام‌اس‌آی با پردازنده اینتل معرفی شد

کنسول دستی Claw 8 AI Plus ام‌اس‌آی با پردازنده اینتل معرفی شد

ام‌اس‌آی در رویداد کامپیوتکس 2024 جدیدترین کنسول دستی خود، Claw 8 AI Plus را رونمایی کرد. این دستگاه جانشین Claw 8 خواهد شد.

به‌گزارش تک‌ناک، تنها سه ماه پس از عرضه‌ی Claw 8، اولین کنسول گیمینگ دستی ام‌اس‌آی که با نقدهای منفی روبه‌رو شد، این شرکت جانشین احتمالی آن، یعنی Claw 8 AI Plus رونمایی کرد. این کنسول دستی به‌جای پردازنده‌ی Meteor Lake از پردازنده‌ی Lunar Lake اینتل و به‌جای صفحه‌نمایش 7 اینچی 1080p از صفحه‌نمایش 8 اینچی استفاده می‌کند.

ورج می‌نویسد که ام‌اس‌آی اعلام کرده است که این دستگاه از باتری 80 وات‌ساعتی بهره می‌برد که با باتری به‌کاررفته در کنسول گیمینگ دستی ROG Ally X ایسوس برابری می‌کند. MSI جزئیات دیگری درباره‌ی این کنسول دستی ارائه نداده و تصویری هم از آن منتشر نکرده؛ ولی قول داده است در نمایشگاه کامپیوتکس 2024 جزئیات بیشتری از آن ارائه دهد.

آنچه تاکنون می‌دانیم، این است که پردازنده‌ی Lunar Lake اینتل تا 50 درصد عملکرد گرافیکی بهتری از Meteor Lake ارائه می‌دهد و پردازنده‌ی گرافیکی Xe2 آن برای دستیابی به عملکرد مشابه به توان کمتری نیاز دارد.

در‌کنار معرفی Claw 8 AI Plus، ام‌اس‌آی نسخه‌ی دیگری از Claw را نیز معرفی کرد: نسخه‌ی محدود به سبک Fallout که کمی به کامپیوتر Pip-Boy شباهت دارد؛ اما مبتنی‌بر Claw هفت‌اینچی با پردازنده‌ی Meteor Lake است، نه Lunar Lake. بنابراین، به‌نظر می‌رسد این نسخه هم با استقبال چشمگیری مواجه نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram