رابط کاربری جدید گوگل مپ برای اندروید در حال انتشار است

طبق گزارش‌های جدید، رابط کاربری جدید گوگل مپ که اخیراً در کنفرانس I/O معرفی شده، به‌تدریج برای کاربران اندروید در حال انتشار است.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل برای ساده‌سازی رابط کاربری گوگل مپ، نوار پایین آن را به سه بخش Explore و You و Contribute تقسیم کرده است. بخش‌های Explore و Contribute بدون تغییر باقی مانده‌اند؛ ولی بخش جدید You شامل عملکردهای قبلی Go و Saved و Updates می‌شود.

9to5google می‌نویسد که بخش You همچنان از آیکون بوک‌مارک برای موارد ذخیره‌شده استفاده می‌کند و طراحی کلی آن تغییر نکرده است. ازاین‌رو، دیگر در بالای صفحه نوار جست‌وجو وجود ندارد و دسترسی به نوتیفیکیشن‌ها و پیام‌های کسب‌وکار از گوشه بالا سمت راست امکان‌پذیر است.

همچنین با دریافت هشدار، ممکن است روی آیکون بخش You در نوار پایین علامت هشدار نمایش داده شود. قابلیت Go نیز اکنون به فهرستی به نام Saved trips تبدیل شده که نشان‌دهنده تغییر اولویت است.

 

گوگل مپ هنوز از نوار پایین بلند Material You یا Dynamic Color استفاده نمی‌کند. بااین‌حال، قرار است از Expressive Image Carousel مشابه با Google Photos بهره‌مند شود.

در روزهای اخیر، گزارش‌هایی از انتشار نوار پایین جدید گوگل مپ با نسخه ۱۱.۱۲۷.x در اندروید منتشر شده است. در اواخر ماه مارس، گوگل اعلام کرد که صفحه‌ اصلی تمیزتری به‌منظور ایجاد ظاهری کاملاً جدید برای گوگل مپ طراحی شده است. همچنین، قرار است رنگ‌های جدید پین اضافه شوند تا پیداکردن مکان‌ها روی نقشه آسان‌تر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.