دسته ‌بازی Proteus برای افراد معلول معرفی می شود

Proteus

مایکروسافت به‌زودی دسته بازی جدیدی به نام Proteus را برای افراد معلول به بازار عرضه می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، بخش بازی‌های مایکروسافت روز جهانی آگاهی از دسترس‌پذیری (۱۶ مه) را با به‌روزرسانی‌های جدیدی درزمینه چگونگی افزایش دسترسی به بازی‌ها و محصولات خود برای گیمرهای معلول جشن می‌گیرد. مهم‌ترین محصول کنترلر ماژولار جدید Proteus است که Byowave آن را با همکاری تیم Designed by Xbox ساخته است.

Xbox Wire می‌نویسد که کنترلر Proteus هم‌اکنون برای پیش‌فروش در وب‌سایت Byowave با تخفیف و به قیمت ۲۵۵ دلار دردسترس است. عرضه‌ رسمی این کنترلر برای پاییز آینده با قیمت ۲۹۹ دلار برنامه‌ریزی شده است.

مایکروسافت از به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری آینده برای دسته بازی تطبیق‌پذیر (Adaptive Controller) خود نیز خبر داده است. با انتشار این به‌روزرسانی‌ها، لوازم جانبی بیشتری از‌طریق درگاه USB با این دسته بازی کار خواهند کرد. این به‌روزرسانی ابتدا برای اعضای برنامه‌ Xbox Insider عرضه می‌شود و در ماه‌های آینده به‌صورت عمومی در‌دسترس قرار خواهد گرفت.

مایکروسافت می‌گوید که در حال ساده‌سازی فرایند تأیید محصولات و دریافت نشان Designed for Xbox برای سازندگان سخت‌افزار دسترسی‌پذیر بازی است. علاوه‌بر‌این، این شرکت به دریافت بازخورد از جامعه‌ معلولان و سازمان‌های غیرانتفاعی برای خلق محصولاتی اشاره کرده است که تجربه‌ بازی را ارتقا می‌دهند و نیازهای متنوع را برآورده می‌کنند.

افزون‌براین، ردموندی‌ها فیلترهای جدیدی به بخش «بازی‌ها و برنامه‌های من» در کنسول‌های ایکس‌باکس خود اضافه کرده‌اند. گیمرها می‌توانند از این فیلترها برای یافتن بازی‌های دارای ویژگی‌های خاص دسترسی‌پذیری، مانند منو صوتی بازی استفاده کنند.

درنهایت، باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که مایکروسافت روی بازی‌هایی با ویژگی‌های دسترسی‌پذیری جدید یا به‌روزرسانی‌شده، ازجمله King’s Candy Crush Saga و Call of Duty: Modern Warfare III اکتیویژن تمرکز کرده است. بلیزارد نیز قرار است امروز (27 اردیبهشت)، در کانال یوتیوب خود ویژگی‌های جدید دسترسی‌پذیری بازی Diablo IV را رونمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.