رابط کاربریOne UI 7 تغییر ظاهری مهمی را به گوشی‌های سامسونگ می آورد

طبق اخبار تازه، سامسونگ ممکن است در به‌روزرسانی One UI 7 مبتنی‌بر اندروید 15، کشوی برنامه‌ افقی را کنار بگذارد و به‌جای آن از کشوی برنامه‌ عمودی استفاده کند.

به‌گزارش تک‌ناک، یکی از تفاوت‌های مهم و کاربردی اندروید با iOS، کشو برنامه (App Drawer) است. با گذشت زمان و پیشرفت اندروید، کشوی برنامه نیز دستخوش تغییراتی شده است و برندهای مختلف آن را به‌‌دلخواه خود در گوشی‌هایشان پیاده کرده‌اند. برای مثال، سامسونگ همچنان به کشیدن انگشت از راست به چپ برای باز‌کردن کشوی برنامه متعهد مانده است؛ اما به‌نظر می‌رسد این رویه‌ سامسونگ با انتشار One UI 7 تغییر خواهد کرد.

برخلاف اکثر سازندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی که از کشوی برنامه با اسکرول عمودی استفاده می‌کنند، سامسونگ در پوسته‌ نرم‌افزاری One UI خود برای بازکردن کشوی برنامه از کشیدن انگشت از راست به چپ بهره می‌برد که کمی قدیمی به‌نظر می‌رسد.

با اینکه ماژول Home Up در اپلیکیشن Good Lock سامسونگ پیش‌تر امکان شخصی‌سازی ظاهر کشوی برنامه و تنظیم آن به چیدمان اسکرول عمودی را ارائه می‌داد، قابلیت مذکور در نسخه‌های اخیر این ماژول حذف شده است. کاربران مدت‌هاست از سامسونگ درخواست می‌کنند تا به چیدمان عمودی برای کشوی برنامه روی بیاورد و به‌نظر می‌رسد این تغییر را در One UI 7 مبتنی‌بر اندروید 15 شاهد باشیم.

نظری که یکی از اعضای تیم پشتیبانی Good Lock در انجمن رسمی سامسونگ منتشر کرده است، اطلاعاتی دراختیار ما قرار می‌دهد تا بفهمیم چرا چیدمان اسکرول عمودی برای کشوی برنامه حذف شده است. همچنین، این نظر به زمان احتمالی عرضه‌ نهایی این قابلیت اشاره می‌کند.

با‌توجه‌به نظر این شخص‌، این‌چنین برداشت می‌شود که «درحال‌حاضر، عملکرد نمایش فهرست عمودی در بخش Home Up برای پشتیبانی در نسخه‌ بعدی سیستم‌عامل در حال آماده‌سازی است». از این عبارت می‌توان دو برداشت کرد:

  • برداشت اول: سامسونگ قابلیت کشوی برنامه با اسکرول عمودی را به بخش Home Up در برنامه‌ Good Lock بازمی‌گرداند.
  • برداشت دوم: فرد یادشده به‌اشتباه قصد سامسونگ برای پشتیبانی پیش‌فرض از کشوی برنامه‌ عمودی در One UI 7 مبتنی‌بر اندروید 15 را فاش کرده است.

اگر احتمال دوم درست باشد، باید تا شروع فاز آزمایشی به‌روزرسانی One UI 7 با اندروید 15 که چند ماه دیگر طول می‌کشد، منتظر بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.