وان پلاس واچ  2 ممکن است با سیستم عامل Wear OS 4 عرضه شود

وان پلاس واچ 2 باسیستم عاملی پیشرفته‌تر Wear OS 4 عرضه خواهد شد که باعث بهبود ارائه عملکرد بهتری نسبت به نسخه قبلی با سیستم عامل RTOS اخواهد بود.

به گزارش تک‌ناک،  رندرهای جدیدی از وان پلاس واچ  2 منتشر شد که طراحی ساعت هوشمند آینده را نشان می‌دهد. اکنون یک افشاگری جدید مدعی است که دستگاه نسل بعدی ممکن است با سیستم عامل Wear OS عرضه شود.

در ماه اکتبر، افشاکننده ای به نام مکس جمبور(Max Jambor) جزئیاتی درباره زمان احتمالی عرضه ساعت هوشمند وان پلاس واچ  2 در سال 2024 ارائه داد. حالا جمبور با یک افشای جدید بازگشته است و ادعا می‌کند که ساعت هوشمند دوم OnePlus (Chinese consumer electronics manufacturer, a subsidiary of Oppo) از سیستم عامل Wear OS 4 استفاده خواهد کرد.

نسخه اول ساعت هوشمند وان‌پلاس با سیستم عاملی به نام RTOS عرضه شد که محدودتر از سیستم عامل Wear OS شرکت گوگل است. به عبارتی، این دستگاه تنها یک ردیاب فعالیت بدنی پیشرفته بود. در یک جلسه پرسش و پاسخ، مدیر محصول وان‌پلاس، تصمیم این شرکت را به شرح زیر توضیح داد:

در هنگام اتخاذ تصمیماتی از این نوع، همواره باید برای بهترین تجربه کاربری، مزایا و چالش‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. ما متوجه شدیم که هر دو سیستم عامل دارای ویژگی‌های بسیار خوبی هستند، اما همچنین محدودیت‌هایی نیز دارند. بنابراین بعد از بررسی تمام گزینه‌های موجود، به اصلی‌ترین دلیل انتخاب RTOS رسیدیم که ارائه بهتر طول عمر باتری به کاربران بود.

با وجود اینکه مشخص نبود شرکت می خواهد عرضه ساعت‌های هوشمند خود را با سیستم عامل RTOS ادامه دهد یا از سیستم Wear OS گوگل استفاده کند اما عواملی مانند چیپ اسنپدرگون  W5 نسل اول، نشان می‌دهد که احتمالاً شرکت از Wear OS استفاده خواهد کرد.

با توجه به اطلاعاتی که تا کنون فاش شده، انتظار می‌رود ساعت هوشمند دارای صفحه نمایش AMOLED با اندازه 1.43 اینچ و رزولوشن 466 × 466 باشد. همچنین با یک شاسی فلزی و بندهای پلاستیکی سیاه یا سفید عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.