ساخت اولین ایستگاه فضایی مدار ماه توسط ناسا

ناسا و شرکای آن در حال پیشرفت در ساخت “Gateway”، اولین ایستگاه فضایی مدار ماه، هستند.

به گزارش تکناک، این ایستگاه فضایی مدارگرد ماه شامل چهار ماژول اصلی است که فضانوردان در آن به انجام تحقیقات علمی و آماده‌سازی برای مأموریت‌های سطح ماه می‌پردازند.

ماموریت آرتمیس 4 با مونتاژ اجزای اصلی برای ایستگاه فضایی Gateway در تورین ایتالیا پیش می‌رود. این ماموریت شامل ماژول HALO و ماژول Lunar I-Hab است که فضانوردان در طول ماموریت به دروازه تحویل خواهند داد.

ماموریت آرتمیس 4 با سخت افزار اصلی برای گیت‌وی که اولین ایستگاه فضایی بشر است که به دور ماه می‌چرخد، در تورین ایتالیا در حال پیشرفت است.

ماژول های Lunar I-Hab و HALO Gateway در حال ساخت در کارخانه صنعتی Thales Alenia Space در تورین ایتالیا

ناسا HALO (پایگاه سکونت و تدارکات) را همراه با عنصر نیرو و رانش به مدار ماه قبل از ماموریت آرتمیس 4 به عنوان اولین عناصر دروازه، پرتاب خواهد کرد که اولین ایستگاه فضایی است که در اطراف ماه جمع‌آوری شد.

در طی آن ماموریت، فضانوردان با Lunar I-Hab که قطعاتی از آن در تصاویر بالا نشان داده شده است، در فضاپیمای Orion پرتاب خواهند شد و آن را به دروازه تحویل خواهند داد. Lunar I-Hab توسط ESA (آژانس فضایی اروپا) با کمک‌های سخت افزاری قابل توجهی از JAXA (سازمان اکتشافات هوافضای ژاپن) ارائه شده است و یکی از چهار ماژول دروازه است که فضانوردان در حین چرخش به دور ماه در آن زندگی و کار خواهند کرد.

ماژول‌های Lunar I-Hab و HALO Gateway در حال ساخت در کارخانه صنعتی Thales Alenia Space در تورین ایتالیا

Thales Alenia Space جوشکاری عمده روی HALO را تکمیل کرد و ساخت اولیه Lunar I-Hab را در سال گذشته آغاز کرد. این شرکت پیمانکار فرعی Northrop Grumman برای HALO و پیمانکار اصلی ESA برای Lunar I-Hab است.

به همراه HALO، Lunar I-Hab و Power and Propulsion Element، دو ماژول گیت‌وی اضافی ارائه شده توسط ESA و مرکز فضایی محمد بن راشد، اجزای اصلی ایستگاه فضایی را تشکیل می‌دهند. CSA (آژانس فضایی کانادا) سیستم رباتیک خارجی پیشرفته Canadarm3 و وسایل را برای ابزارهای علمی ارائه می‌دهد.

ماژول‌های Lunar I-Hab و HALO Gateway در حال ساخت در کارخانه صنعتی Thales Alenia Space در تورین ایتالیا

گروه‌های بین‌المللی از فضانوردانی که در گیت‌وی زندگی می‌کنند، تحقیقات انجام می‌دهند و برای مأموریت‌های منطقه قطب جنوبی ماه آماده می‌شوند، اولین انسان‌هایی هستند که در اعماق فضا خانه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.