ارتقاء مقیاس هوش مصنوعی در PS5 Pro

PS5 Pro

رئیس ارشد فناوری ‌ای‌ام‌دی، مارک پپرماستر، در مصاحبه‌ای به‌طور غیرمستقیم به ارتقای مقیاس هوش مصنوعی در PS5 Pro اشاره کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، استفاده از فناوری ارتقای تصویر با هوش مصنوعی از امسال در دستگاه‌های بازی مجهز به پردازنده‌های ای‌ام‌دی، ازجمله PS5 Pro و PS6 که هنوز معرفی نشده‌اند، به‌کار گرفته خواهد شد. مارک پپرماستر، رئیس ارشد فناوری ای‌ام‌دی، در مصاحبه اخیرش با کانال یوتیوبی No Priors، درباره برنامه‌های آینده AMD در‌زمینه هوش مصنوعی صحبت کرد.

وی سال 2024 را سالی بسیار مهم برای AMD خواند؛ زیرا آن‌ها به‌تازگی فناوری هوش مصنوعی را در تمام محصولات خود ادغام کرده‌اند. همچنین، سال جاری میلادی برای آن‌ها سال بزرگی از‌نظر پشتیبانی سخت‌افزاری است؛ زیرا به‌گفته‌ پپرماستر، دستگاه‌های بازی مجهز به پردازنده‌های AMD خواهند توانست کیفیت تصویر را با استفاده از هوش مصنوعی ارتقا دهند.

با‌توجه‌به اینکه نسل بعدی کنسول‌ها در چند سال آینده عرضه می‌شوند، این اظهارات به این موضوع اشاره می‌کند که PS5 Pro که شایعه شده است اواخر امسال عرضه خواهد شد، واقعاً از فناوری ارتقای تصویر با هوش مصنوعی بهره‌مند خواهد بود.

به‌نقل از wccftech، اگرچه به‌احتمال قریب به یقین، PS5 Pro از ارتقای تصویر با هوش مصنوعی پشتیبانی خواهد کرد، این فناوری روی پردازنده گرافیکی (GPU) اجرا خواهد شد؛ زیرا واحد پردازش تسریع‌شده (APU) ویولا (Viola) که به‌عنوان قلب این سیستم عمل می‌کند، فاقد واحد پردازش عصبی (NPU) است.

این گفته بر‌اساس ادعای کپلر (Kepler)، افشاگر شناخته‌شده‌ ای‌ام‌دی است. پیش‌از‌این، Kepler درباره وجود این فناوری در کنسول تردید داشت؛ چرا‌که معتقد بود سونی نتایج تحقیق و توسعه خود را با AMD به‌اشتراک نگذاشته است. ازاین‌رو، اظهارات اخیر پپرماستر به‌نظر می‌رسد تأییدی بر همکاری این دو شرکت در این زمینه باشد. شایعه شده است که PS5 Pro اواخر امسال عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.