رونمایی پلتفرم Snapdragon X Elite برای رایانه‌های شخصی

کوالکام در رویداد Snapdragon Summit قصد دارد پلتفرم جدیدی به نام Snapdragon X Elite را برای بازار رایانه‌های شخصی معرفی کند.

به‌گزارش تک‌ناک، کوالکام می‌خواهد در رویداد Snapdragon Summit پلتفرم Snapdragon X Elite را برای رایانه‌های شخصی رونمایی کند. به‌لطف اطلاعات فاش‌شده‌ی قبلی، برخی از اطلاعات این پلتفرم جدید در‌دسترس است.

طبق این اطلاعات، در پلتفرم Snapdragon X Elite (Qualcomm Snapdragon : suite of system-on-a-chip (SoC) semiconductor products)‌ تمرکز بیشتر روی هوش مصنوعی خواهد بود؛ به‌خصوص مدل‌های هوش مصنوعی مولد که قدرت لازم برای اجرای ویژگی‌های گسترده‌ای را برای دستگاه‌هایی به‌ارمغان می‌آورد که با این پلتفرم کار می‌کنند.

این شامل 13میلیارد پارامتر است که روی دستگاه اتفاق می‌افتد و کمک می‌کند تا به بهبود بهره‌وری و امکانات بهتری در‌زمینه‌ی سرگرمی و خلاقیت دست پیدا کنیم. ناگفته نماند دستگاه‌هایی که با این پلتفرم کار می‌کنند، باید تا میانه‌ی سال آینده وارد بازار شوند.

Snapdragon X Elite کوالکام باعث بهبود کارایی باتری خواهد شد

به‌گزارش اندروید‌هد‌لاینز، یکی از بهبودهای بزرگ این پلتفرم جدید، عمر باتری رضایت‌یخش با وجود پردازنده‌ی Snapdragon Oryon است که قلب تپنده‌ی این پلتفرم محسوب می‌شود. این گزارش جزئیات خاصی از بهبود عمر باتری ارائه نمی‌دهد؛ اما بهبود عمر باتری به‌معنای زمان استفاده بیشتر بدون نیاز به شارژر است. این یعنی با داشتن لپ‌تاپ‌هایی که با این پلتفرم جدید کار می‌کنند، می‌توانید زمان بیشتری بدون نیاز به شارژ با دستگاهتان کار کنید. این موضوع ویژگی بسیار مهمی برای افرادی است که از این دستگاه‌ها برای کار یا تحصیل استفاده می‌کنند.

همچنین، پلتفرم Snapdragon X Elite قرار است سرعت بیشتری از چیپست‌های x86 ارائه دهد. طبق نمودار موجود، این پلتفرم تا دو برابر سرعت بیشتری در عملکرد پردازنده‌ی مرکزی و پردازنده‌ی گرافیکی ارائه می‌کند. با ترکیب این بهبودها در عمر باتری، پلتفرم Snapdragon X Elite می‌تواند عملکردی عالی با استفاده از تنها یک‌سوم عمر باتری چیپست‌های رقیب به‌ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.