تسهیل آپدیت اندروید در گوشی‌های مجهز به تراشه اسنپدراگون

تسهیل آپدیت اندروید در گوشی‌های مجهز به تراشه اسنپدراگون

کوالکام در حال همکاری با تولیدکنندگان تجهیزات اصلی (OEM) است تا آپدیت اندروید را برای دستگاه‌های تلفن‌همراه آسان‌تر کند.

به‌گزارش تک‌ناک، آپدیت اندروید بسیار مهم است و جای خوشحالی است که می‌بینیم در چند سال گذشته اوضاع بهتر شده است. ابتدا گوگل پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی‌تری را ارائه کرد و این باعث شد تا برندهای دیگر مانند سامسونگ، آپدیت‌های اندروید و امنیتی بیشتری منتشر کنند. حالا کوالکام روی موضوعی کار می‌کند که ارائه‌ی این آپدیت‌ها را برای برندها آسان‌تر می‌کند.

گیزموچاینا می‌نویسد که کریس پاتریک، معاون ارشد و مدیر‌کل بخش گوشی‌های هوشمند کوالکام، به اندروید اتوریتی گفته است که کوالکام با گوگل و تولیدکنندگان اندروید همکاری کرده است تا نحوه‌ی آپدیت‌ها را تغییر دهد. آن‌ها در حال بهبود ساختار کد هستند تا به‌روزرسانی‌ها روان‌تر و آسان‌تر شوند.

این تغییرات باید به برندها کمک کند تا دستگاه‌هایشان را با جدیدترین نرم‌افزار به‌راحتی به‌روز نگه دارند. کوالکام برای بهبود بیشتر این فرایند، در اواخر سال جاری خبرهای بیشتری را اعلام خواهد کرد.

بروزرسانی اندروید

کریس پاتریک زمان یا مکان دقیق این اعلامیه را مشخص نکرد؛ اما به‌احتمال زیاد در کنفرانس Summit 2024 اسنپدراگون در ماه اکتبر باشد. در این رویداد، احتمالاً تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۴ نیز معرفی خواهد شد که در گوشی‌های اندرویدی پرچم‌دار مانند سری گلکسی S۲۵ استفاده خواهد شد.

در گذشته، برندهایی مانند سامسونگ فقطا چند آپدیت اندروید را برای گوشی‌های پرچم‌دارشان منتشر می‌کردند و به‌روزرسانی‌های کمتری برای دستگاه‌های میان‌رده و پایین‌رده در نظر می‌گرفتند. برخی از گوشی‌ها اصلاً به‌روزرسانی مهمی دریافت نمی‌کردند؛ اما سامسونگ با انتشار سه به‌روزرسانی اصلی، روند بهبود را آغاز کرد. بعداً آن‌ها اعلام کردند که دستگاه‌های پرچم‌دار و برخی از میان‌رده‌ها چهار آپدیت اندروید و پنج سال به‌روزرسانی امنیتی دریافت خواهند کرد.

سال گذشته، گوگل اعلام کرد که به‌مدت هفت سال آپدیت اندروید و به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای دستگاه‌های پیکسل منتشر خواهد کرد. این پیشرفتی بزرگ بود؛ زیرا حتی اپل هم برای آیفون و آیپد خود چنین وعده‌ی طولانی‌مدتی نمی‌دهد. چند ماه بعد، سامسونگ اعلام کرد که برای گوشی‌های پرچم‌دار و تبلت‌هایش، از سری گلکسی S۲۴ به‌بعد، هفت آپدیت اندروید را منتشر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram